Úvod » Články » Centrum Babylon Liberec - relaxace, sport i zábava pod jednou střechou.

Články

Centrum Babylon Liberec - relaxace, sport i zábava pod jednou střechou.

Jako první, co Vás upoutá při sjezdu z dálnice vedoucí z Prahy do Liberce je obří žluto-červeno-modrý komplex budov s umělými palmami, soškami sfing a letadlem na střeše - CENTRUM BABYLON.

Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den v AQUAPARKU, LUNAPARKU, NÁKUPNÍM MĚSTEČKU, IQ PARKU nebo LABYRINTU. Tak se totiž jmenují jednotlivé časti Centra Babylon.

CENTRUM BABYLON se představilo veřejnosti v listopadu 1998. Prvním z uskutečněných projektů bylo Nákupní městečko se 60 obchůdky.  
Nejúspěšnějším projektem se však dle vysoké návštěvnosti stal AQUAPARK. Tobogány propletená hala v čele s adrenalinovým trychtýřem probudí k životu každého, ať už je dítě nebo dospělý. Určitě se nudit nebudete a každý si najde svojí zábavu. Pokud se snad přece jenom nabažíte tobogánů, umělých řek, whirlpoolů a vodotrysků, můžete proplavat do tajemných zákoutí romantických jeskyní a v klidu a tichu pozorovat rybičky v mořských akváriích.

Hotel BABYLON****
Součástí Centra Babylon je také originální čtyřhvězdičkový hotel, který nemá v Čechách hlavně svým interiérem obdoby.
Díky své kapacitě více než 1000 lůžek se stal největším mimopražským hotelem a šestým největším hotelem v rámci ČR. V hotelu s více než dvěma kilometry chodeb najdete bezbariérové a plně klimatizované pokoje vybavené sprchovými kouty nebo vanou, WC, telefonem, barevným TV, minibarem, a internetovou přípojkou.
Většina pokojů v nové části hotelu je situována do dvou krytých atrií, z nichž jedno je vytvořeno ve stylu tropické zahrady a ve druhém je vybudováno terárium se zvířaty. Hotel disponuje krytým parkovištěm pro 600 vozidel.

Pro hosty  hotelu je vstup do AQUAPARKU zahrnut v ceně ubytování po celou dobu pobytu, včetně ranního koupání před běžnou otevírací dobou od 8 do 10 hodin! 
Nabídka pro naturisty v Aquaparku: 
Každá poslední sobota v měsíci 18:00 - 24:00 Naturistická párty, mimo prosince.
Od 18:00 do 20:00 je provoz smíšený, můžete být v plavkách i bez. Od 20:00 do 24:00 pouze bez plavek. Koupání bez plavek: každé pondělí 20:00 - 22:00 hodin.

K hotelu patří nově otevřené WELLNESS CENTRUM. Najdete v něm různé sauny, odpočívárny, páry, ochlazovací bazénky, inhalace a ještě něco pro zamilované… Výčet možností užití je opravdu dlouhý:

Slunečná louka – prostředí napodobující solárium, ovšem s nepatrným opalovacím efektem, zcela bezkontaktní, působí celoplošně. Jedná se spíše o terapii světlem a odpočinek. Doporučená doba pobytu je 5 - 10 minut.
Oxygenoterapie - léčebná metoda s použitím kyslíku, který je inhalován. Aplikace kyslíku přes nosní sondu nebo masku. Působí příznivě na psychiku, napomáhá zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu. Slouží k regeneraci buněk, vhodná při arterioskleróze a jako prevence infarktu. Navozuje pocit svěžesti.
Hamam – obdoba tureckých lázní. Místnost je vybavená sprchou, umývadlem a masážním keramickým stolkem. Zde se návštěvníci vzájemně ošetří mýdlem, kartáčem, opláchnou studenou vodou a namasírují.
Laconium – typ suché lázně. Kompletně obložená relaxační místnost s teplotou cca 32 - 36°C. Určeno pro odpočinek a zklidnění organismu.
Thepidárium – prostředí ve kterém se klade důraz na uvolnění. V místnosti o teplotě 28 - 32°C návštěvník může spočinout na vyhřívaném  lehátku obloženém keramickou mozaikou. Doporučuje se pro závěrečný odpočinek a zklidnění organismu.
Sauna – místnost vykládaná dřevem, vybavená saunovými kamny, které ji vyhřejí na teplotu od 75°C až do 85°C.
Ochlazovací bazén - frigidárium – ne nebojte se, není určený pro frigidní ženy, ale slouží k ochlazení organismu po návštěvě sauny. Prudké ochlazení (frigidita) vyvolává v těle příjemné pocity, zlepšení prokrvení a celkovou úlevu.
Ledové vědro – visí nad Vámi a pouhým zatažením za provázek na sebe vodu zvrhnete, -procedura, která ochladí tělo po sauně proudem studené vody o teplotě 10°C.
Ledová studna – opět procedura ochlazení formou masáže ledovou tříští o teplotě – 2 až - 20°C.
Whirlpool - vířivý bazén přizpůsobený k sezení a hydromasáži těla, patří mezi nejoblíbenější procedury wellness Římská pára – prostor naplněný párou s přírodními esencemi. Teplota v místnosti je mezi 40°C a 50°C. Vlhkost vzduchu je 70 – 90 %. Tělo je vystaveno účinkům horka, vlhka a celkově prohříváno za pomoci vyhřívaných sedátek. Po použití páry doporučujeme organismus ochladit ve sprše nebo bazénku. Tato procedura slouží k posílení obranyschopnosti organismu, prokrvení, uvolnění dýchacích cest, pročištění pleti, uvolnění nervů a svalů.
Solná inhalace - parní prostor, kde je v podobě jemné mlhoviny rozprašován solný roztok. Slouží nejen k prohřátí a propocení organismu, ale jemné kapičky mlhoviny jsou vstřebávány kůží a sliznicí dýchacích cest. Toto je blahodárné a účinné k regeneraci pokožky, při ekzémech, uvolnění dýchacích cest, zvýšení přirozené obranyschopnosti a odolnosti. Posílení imunitního systému. Doporučený čas je 10 - 20 minut a teplota 45 - 50°C, vlhkost vzduchu je 75 – 85  %.
Bylinková inhalace - parní prostor nasycený vůní několika druhů bylin. Teplota v parní komoře se pohybuje od 40 do 45°C, vlhkost vzduchu je 65 – 75 %. Doporučená doba pobytu je 10 - 20 minut. Zde uvolníte dýchací cesty, prokrvíte organismus.
Kneippova koupel – koupel nohou, kde aktivně masírujete chodidla šlapáním v okrouhlém bazénku střídavě ve studené a teplé vodě. Dno bazénku je pokryto oblázky. Terapie je vhodná při bolestech hlavy, syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh, prokrvení končetin, vede k otužování.
Nejen pro zamilované – místnosti odpočinku s širokými matracemi, které slouží k odpočinku po návštěvě procedur wellness centra

Vzhledem k možnostem, které CENTRUM BABYLON nabízí, se během pobytu určitě nudit nebudete a náležitě si užijete všechny atrakce, které zde najdete a proto vzhůru do Babylonu...
připravujeme...

zpět

GALERIE


hotel Babylon****

hotelové atrium

atrium hotelu Babylon s teráriem

vstup z atria do hotelu Babylon

apartmán

dvoulůžkový pokoj

Aquapark Babylon

jeskyně v Aquaparku babylon

Aquapark Babylon

whirlpool

tobogán v Aquaparku

plynoucí řeka

plánek Aquaparku Babylon
 

KOMENTÁŘE

05.01.2009
Komentář: Dobrý den, prosím o nabídku relax.programu pro 2x2osoby(smíšené), ubytování 13.1.-15.1.09
masáž, sauna, fitnes, solarium

děkuji
Košanová ivana

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 44.6 + 27.7

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy