Úvod » Články » DELFINÁRIUM Norimberk ZOO - zájezd a víkendový pobyt TIP na výlet

Články

DELFINÁRIUM Norimberk ZOO - zájezd a víkendový pobyt TIP na výlet

Norimberk je od Prahy vzdálen pouhých 5 hodin cesty vlakem, 4 hodiny autobusem a 3 hodiny autem.
Pro milovníky historie je Norimberk pravý ráj, protože tolik památek na tak malém prostoru najdete jen málokde a pokud tam vyrazíte s dětmi, určitě se jim rozzáří oči, pokud jim slíbíte, že až si prohlédnete ten pro ně tak nezajímavý hrad, půjdete na představení delfínů do delfinária v místní ZOO. 

TIP na výlet: Norimberk Delfinárium ZOO - víkendové pobyty autem nebo vlakem najdete zde                     

Nově vybudované delfinárium Vaše děti zcela určitě uchvátí. Po celkové přestavbě bylo znovu otevřeno na podzim 2011 a stalo se největším delfináriem v Německu a zároveň jediným s venkovním otevřeným bazénem mimo přímořská letoviska.
Okolí delfíní laguny bylo navrženo tak, aby co nejvíce imitovalo přírodu a mořské pobřeží, stejně tak jako prostor pod vodou. Byla tak naplněn cíl o co největší přiblížení obřího bazénu mořskému prostředí, ve kterém delfíni normálně žijí. Norimberk delfinárium ZOO

Celkový objem mořské vody v laguně je 5,4 milionu litrů. Hloubka vody je od 0,5 do 7 m.
V současné době lagunu obývají čtyři delfíni, kteří se narodili nebo byli odchováni v ZOO v Norimberku. Dvě samice: Moby – věk 50 let, Jenny – 25 let a dva samci: Noah – 19 let a nejmladší Sunny - 13 let, který byl dovezený z delfinária v Soltau.

Vedle delfínů zde také žijí tři kapustňáci, přezdívaní mořské krávy a samozřejmě lachtani. Těch zde žije osm. Zvířata můžete sledovat jak skrz hladinu, tak i přes dvě obrovská skla o rozměrech 5,5 x 2,7 m, umístěná v podzemí.
Samozřejmě norimberská ZOO nechová pouze delfíny a lachtany. Najdete zde také lední medvědy, lvy s nefalšovaným králem zvířat, tygry, tučňáky, gorily, velbloudy, žirafy a mnoho dalších zvířat.

NORIMBERK ZOO DELFINÁRIUM - mapa ZOO ke stažení (0,7 MB)

Otevírací doba:
webové stránky ZOO Norimberk najdete zde
duben - říjen 08:00 – 19:30 (pavilony se uzavírají 18:45)
listopad - březen 09:00 - 17:00 hod (pavilony se uzavírají 16:15) Norimberk delfinárium ZOO
Vystoupení delfínů v Delfináriu: 11:00, 12:30, 14:00 a 16:00 (podle návštěvnosti).

Vstupné do ZOO Norimberk:
dospělý - 13,50€
dítě 4-13 let - 6,50€
rodinné vstupné (2 rodiče s vlastními dětmi do 17 let) 31,50€
částečné rodinné vstupné (1 dospělý a 1 vlastní dítě do 17 let) 18€
Spojení městskou dopravou: z Hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof) tramvají číslo 5 (asi 9 zastávek)
Parkování: kolem ZOO je parkoviště pro 1900 aut, u vstupní brány je parkoviště pro 20 autobusů

Historické památky, které byste při návštěvě Norimberku měli vidět.

Norimberk hrad KaiserburgCísařský hrad (Kaiserburg)
Kdo nebyl na Císařském hradě, nemůže říct, že byl v Norimberku. První zmínky o něm jsou již z roku 1050.
Hrad má také svou legendu, podobnou té o Horymírovi a Šemíkovi. Podle pověsti zde na svém koni přeskočil hradby loupežný rytíř Eppelin von Gailingen, který byl odsouzen k smrti, a dostal se tak na svobodu. Děti mohou při návštěvě hledat otisk podkovy, který prý jeho kůň zanechal na hradbách.

Radniční náměstí s Krásnou kašnou a kostelem panny Marie (Rathausplatz und Frauenkirche)
Kašna z roku 1396 je opatřena dvěma kruhy na mřížích. Jeden je zlatý a druhý obyčejný, kovový. Kdo zatočí s tím správným, smí si něco přát. A jako v každé pohádce, který z kruhů myslíte, že je ten pravý? Kdo viděl film Indiana Jones a svatý grál, ten se určitě nezmýlí.
Krátce před polednem se zastavte před kostelem Panny Marie (Frauenkirche), protože s úderem dvanácté se na něm objeví 7 kurfiřtů, kteří obcházejí kolem císaře Karla IV.

NÁŠ TIP: DOVOLENÁ U MOŘE CHORVATSKO - UBYTOVÁNÍ APARTMÁNY, MOBILHOME, ROBINSONÁDY
Norimberk - Popravčí most
Popravčí most (Henkerssteg)
Romantika na n-tou. Z dřevěného mostu z roku 1457 opravdu dýchá historie. Jeho malebné okolí je v přímém kontrastu s historickou realitou, a při pohledu na něj se ani nechce věřit, že zde od 16. do 19. století bydlel městský kat.

Kostel Sv. Sebalda a Sv. Vavřince (St. Sebald und St. Lorenz)
Kostel Sv. Sebalda byl založen v letech 1230/40 a je nejstarším kostelem ve městě. Je v něm umístěn hrob patrona města Norimberka, Svatého Sebalda. V kostele Sv. Vavřince zase stojí za vidění Východní chór z let 1439-1477, který má fascinující hvězdicovou klenbu.

Colosseum NorimberkDokumentační centrum nacismu s torzem sjezdové haly – Colosseum
V nedostavěných prostorách Colossea původně budovaného pro přehlídky, sport a monstrózní akce je dnes muzeum! Tato nedokončená stavba měla být o polovinu větší, než Colosseum v Římě. Nyní je v něm umístěno muzeum nacismu, které ho ukazuje se všemi jeho hrůznými činy.

Norimberské podzemní chodby a sklepní vězení (Felsengänge und Lochgefängnis)
Skoro celé historické centrum Norimberku je podtunelované. Všechny chodby, štoly a sklepní systémy můžete navštívit. Pod radnicí můžete zajít do sklepního vězení, kde byli vězni drženi ve vazbě až do vynesení rozsudku.
Špitál Sv. Ducha Norimberk
Špitál Sv. Ducha a Vinná stodola (Heilig-Geist-Spital und Weinstadel)
Špitál Sv. Ducha byl vybudován v letech 1332 až 1339, částečně přes řeku Pegnitz a byl tím největším městským zařízením v péči o staré a nemocné. Kromě toho ukrýval i říšské klenoty. Restaurace uvnitř budovy nabízí i dnes pravé francké speciality, které určitě ochutnejte!
Vinná stodola je impozantní budova se sedlovou střechou, ale víno se tu navzdory názvu nikdy neskladovalo. Místo toho zde dostávali jídlo chudí a nemocní.


Norimberk historické uličky, kde se dá koupit mnoho zajímavého
Weißgeber-Gasse
Obdoba Zlaté uličky v Praze, s typickými hrázděnými domy (Fachwerkhäuser). Takhle dříve vypadal celý Norimberk!

Dům Albrechta Dürera (Albrecht-Dürer-Haus)
V tomto domě žil a působil nejvýznamnější norimberský malíř. Jeho díla, jako např. akvarel „Zajíc“ či „Růžencová slavnost“ jsou známá po celém světě. Dům je nádherně zrestaurovaný.


Jedete do Norimberku za nákupy?
I tak Vás potká historie. U kostela Sv. Vavřince v historickém centru totiž začíná ulice Karolinenstrasse, která je hlavní nákupní třídou v Norimberku. Najdete na ní např. Karstadt - luxusní obchodní dům s oddělením potravin pro gurmány, Breuninger - obchodní dům se značkovou módou, Wöhrl - obchodní dům s top módními značkami, včetně večerních rób a obleků, U1 Trendfashion, Zara, H+M a další.
Ulice Breite Gasse – nákupní ulice, která leží paralelně s ulicí Karolinenstrasse. Milovníci značkového oblečení si užijí v obchodech Crämer & Co - prodává značky jako G-Star nebo Miss Sixty, S. Oliver, Mango, Leiser, Mexx, ESPRIT atd. Norimberk Vánoční trhy zájezd
Vánoční trhy v Norimberku
Norimberské vánoční trhy jsou pověstné v širokém dalekém okolí, proto kdo chce dobře nakoupit a užít si pravou vánoční atmosféru, neměl by si je nechat ujít.

Doprava do Norimberku
Pokud pojedete do Norimberku vlakem nebo autobusem, vystoupíte na Hlavním nádraží (Hauptbahnhof). Odtud je to jen pár kroků do historického centra, kde najdete jednak všechny popsané historické památky, tak i hlavní nákupní třídy. Do ZOO Norimberk a Delfinária, jede přímo od nádraží tramvaj č. 5, která Vás po 9 zastávkách vysadí u vchodu do ZOO, kde má konečnou.

___________________________________________________________________________________________________

Solární plachta CorniSun s nylonem transparentní

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

08.07.2015
Komentář: chtela bych se zeptat v delfinariu neni mozny kontakt se zviretem?dekuji

04.04.2015
Komentář: byli jsme v norimberku delfínci krasny skoda ze nebyl mozno pohlazení delfína a chystame se na floridu do clearwater marine aquvarium na winter z protezou ocasu tam moznost je i fotka a pokud chcete doporucit tak akvarium genova nebo mirinelan skosatky a delfíny

25.03.2015
Komentář: Chtěla bych se informovat zda je možné v delfinárium si nechat udělat fotku s delfinem ve vodě? Děkuji za info

14.02.2014
Komentář: My jsme byli v Norimberku na tři dny včetně ZOO a PlayMobilu a bylo to fantastické :) Udělali jsme z toho výletu malý web: http://www.norimberk.info

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 44.2 + 21.1

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy