Úvod » Články » Disneyland Paříž - výlet do dětských snů.

Články

Disneyland Paříž - výlet do dětských snů.

Nedaleko odsud, v čarovném království, v zemi kde se sny stávají skutečností, pohybují se Disneyovští hrdinové a hrdinky v pohádkách, které nikdy nekončí. Pozdravte se s myšákem Mickeym, s Minnie, s Plutem nebo s medvídkem Pú. Obejměte je, požádejte je o autogram a vyfoťte si je. To je Disneyland Paříž.

Po celý rok se kromě kouzelného světa atrakcí a Disneyovských postaviček můžete s rodinou zúčastnit i celé řady skvělých představení a přehlídek. Nenechejte si je ujít, každý den je něco nového! Dívejte se, jak ty nejkrásnější Disneyovské příběhy jakoby kouzlem ožívají před vašimi zraky. Tady se sny stávají skutečností.

NÁŠ TIP: EUROVÍKENDY PAŘÍŽ DISNEYLAND LETECKY - vyberete zde >>>

Disneyland Paříž již za dobu své činnosti překonal svojí návštěvností 12 milionů osob Eiffelovu věž. Stal se tak nejoblíbenější DisneyLand Pařížturistickou atrakcí ve Francii a čtvrtým nejnavštěvovanějším zábavním parkem na světě.
Nejlepší doba k návštěvě Disneylandu jsou všední dny před a po letních prázdninách. Vzhledem k francouzskému počasí je nejpříjemnější měsíc červen, kdy je také možno využít různé speciální nabídky, jako např. 3 dny za cenu 2 atd.
V současné době probíhá k 15. výročí otevření Disneylandu Paříž akce - dítě do 7 let zdarma.  I když do parku zavítáte v čase, kdy není tolik navštěvovaný, budete mít problém s tím, abyste během jednoho dne zhlédli vše, co Vám nabízí. Na návštěvu si proto raději vyhraďte alespoň 2 dny.

Disneyland Paříž (dříve Euro Disneyland) se nachází v pařížském předměstí Marne-la-Vallée, 35 kilometrů od centra Paříže. Byl to druhý Disney zábavní park otevřený mimo Spojené státy, po Tokyo Disney Resort.

Jak se tam dostanete:

Z letiště
Z letiště Charles de Gaulle jezdí vysokorychlostní vlak TGV z terminálu 2 přímo do Disneylandu. Cesta trvá asi 10 minut.
Z letiště Orly budete muset využít tři vlaky. Z letiště do Antony, z Antony do Chatelet-les-Halles a konečně z Chatelet-les-Halles do Marne-la-Vallée Chessy, vesničky, ve které se Disneyland nachází.
Případně z obou letišť provozuje Disneyland resort autobusovou dopravu, která stojí 17 Eur pro dospělé a 13 Eur pro děti ve věku 3 až 11 let.

Vlakem z centra Paříže
Cesta vlakem je nejlepší způsob jak se dostat do Disneylandu. Vlaky nadzemní dráhy RER (linka A4 z centra) jsou spolehlivé a jezdí často. Oficiální název stanice je Marne-la-Vallée Chessy (to je dobré vědět při nákupu jízdenky v prodejním automatu). Cesta z centra Paříže vlakem trvá přibližně 35 minut.

DisneyLand PařížDisneyland Paříž

Jakmile jste v parku, Vaším hlavním způsobem přepravy bude chůze. Disneyland je rozdělen do 4 tematických okruhů ( Discovery Land, Frontier Land, Adventure Land a Fantasy Land) a centrální nákupní oblast ( Main Street USA).
Pokud se potřebujete dostat z jedné strany parku na druhou, můžete využít vlak, který krouží po parku a zastavuje v každé z hlavních sekcí. Mezi hotely Disney Resortu a centrálními vstupy funguje zdarma autobusová doprava.

Dostupnost pro tělesně postižené:
Přístupnost na invalidním vozíku je velmi dobrá. Existuje jen velmi málo oblastí, které jsou omezeny schodištěm. Při vstupu je možno si vyžádat asistenční pass, který sice nzajistí osobě se zdravotním postižením právo na předběhnutí fronty, ale zajistí mu asistenci při vstupu a výstupu z jednotlivých atrakcí.

Co uvidíte v Disneylandu Paříž.

Hrad (Fantasy Land) - je hlavní dominantou parku. Nezapomeňte navštívit dračí jeskyni přes boční vchod, kde je spící drak, jedna z nejlepších audio animací v Disneylandu.
Postavičky z Disney pohádek jsou rozesety po celém parku. Mnohé jsou k dispozici po celý den, obvykle slavný Mickey Mouse, Donald atd. Některé z nich jsou k dispozici pouze v určitých časech. Ani jednu postavičku však nepotkáte v Disneylandu dvakrát.
Informace o jednotlivých vystoupeních získáte v každém obchodě, které jsou rozesety po celém parku nebo na informacích. Děti si na postavičky mohou sáhnout, získají jejich autogramy, ale hlavně si je s nimi budete moci vyfotit.
V různých částech parku jsou pořádány průvody, které určitě stojí za zhlédnutí. Nejznámější z nich je ten na Main Street. Náš Tip: pokud nemusíte vidět hlavní průvod, využijte doby během něj k návštěvě horských drah. Fronty tam nejsou tak dlouhé.

Představení v Disneylandu Paříž

Tarzan (Frontier Land) – toto představení je plné akrobacie spojené s hudbou z filmu. Je velmi pěkné a stojí za to se u něj zastavit.
BuffaloBill na divokém západě - kombinuje akce s koňmi a pistolemi spolu s jídlem servírovaném publiku. Vstupné je 50 Eur na osobu. Show může být pro některé děti zajímavá, ale je poněkud dlouhá.
Animagique ( World Disney studio park) - je to v podstatě malé hudební představení s tancem, ve kterém tančí Disney postavičky s růžovými slony. Vhodné pro malé děti, které milují film Dumbo.
Cinemagique ( World Disney studio park) - další interaktivní představení, které Vás provede sto lety historie filmu. Velmi pěkné a určitě doporučujeme.
Speciální efekty z Armageddonu ( World Disney studio park) - vám umožní zažít na vlastní kůži zničení vesmírné stanice jednou z létajících planetek. Nejlepší představení pro teenagery. Bohužel je velmi navštěvované.
Lví král ( Discovery Land) - je založeno na hudbě a animacích z filmu stejného názvu. Interaktivní a velmi vhodné pro malé děti.

Horské dráhyDisneyLand Paříž

Většina atrakcí v Disneylandu je založena na různých horských dráhách. Je to největší lákadlo Disneylandu, kde je většinou plno i když samotný park je docela prázdný.
Vesmírná hora ( Discovery Land) - je pravděpodobně jedna z nejznámějších horských drah v Disneylandu. V současné době byla otevřena po renovaci a nabízí ostrou a rychlou jízdu (až 68 km/hod) takže nic pro slabší nátury. Vláčky jsou v podobě rakety.  Někdo ji miluje, někteří ji nenávidí. Vstup je omezen výškou 1,4 m.
Indiana Jones a chrám zkázy ( Adventure Land) - skvělá jízda, při které pojedete hlavou dolů a proto je zde také výškové omezení 1,4 m.
Rock ´n Roll a Aerosmith ( World Disney studio park) - při jízdě projíždíte zvukové studio. Zažijete úžasné zrychlení ,  které Vám spolu s hudbou skupiny Aerosmith navodí pocit, že jste skutečně na koncertě. Určitě doporučujeme.  Tip pro Vás: počkejte, až v nějaké části parku začne představení, protože to většinou zmenší fronty na tuto atrakci. Další tip je zeptat se na možnost svezení v první řadě. Počkáte si sice o chvilku déle, ale určitě to stojí za to.
Buzz laser show (Discovery Land) - je interaktivní jízda inspirovaná filmem Toy story 2. Je jediná v celém komplexu, při které budete mít k dispozici laserové pistole. Během jízdy z nich střílíte na cíle rozmístěné podél dráhy a získáváte body, které se Vám zobrazí na cílové fotografii, pokud si ji zakoupíte. Představuje velmi dobrou zábavu pro všechny věkové kategorie.
Piráti z Karibiku ( Adventure Land) - pravděpodobně nejznámější vodní dráha s tématem pirátství v Disneylandu. Kolem je rozmístěno mnoho animací z pirátské doby a je vhodná pro všechny věkové skupiny. Bohužel neobsahuje ani jednu z postav známého filmu, jehož název nese. Počítejte s tím, že po jízdě se na Vašem oblečení může objevit pár kapek vody. V blízkosti je restaurace Blue Lagoon, restaurace v džungli. Ačkoliv je tam většinou obsazeno, rychlá obsluha zkracuje čas strávený ve frontě.
Disneland paříž - horská dráhaMalý svět (It ´s a small world) - je roztomilá dráha určená především pro malé děti. Je velmi barevná, znějí tam chytlavé melodie, které si budete pobrukovat celý den. Připravte se na výlet na lodičce přes několik samostatných atrakcí jako je třeba The Hello Room, kde budete pozdraveni v několika světových jazycích.
Hledá se Nemo ( World Disney Studio Park) - je velmi příjemná horská dráha, tematicky spojená se stejnojmenným filmem, při které proplujete východoaustralským proudem na hřbetě želvy.
Strašidelný dům ( Frontier Land) - velmi dobře připravená dráha, při které věnujte zvláštní pozornost falešnému hřbitovu kolem cesty. Dráha není vhodná pro velmi malé děti, proto je raději nechte venku se staršími členy rodiny. Fronty nejsou tak dlouhé, populární se stává v období halloween.

FastPassy

Pokud si chcete přesně naplánovat svůj čas a návštěvu jednotlivých atrakcí, můžete využít systém tzv. Fastpass. Díky němu můžete při příchodu k atrakci předejít frontu čekajících. Jak na to? Vyzvedněte si je na pokladně. Následně vyhledejte automat u vámi vybrané atrakce a fastpass použijte. Dozvíte se přesný čas, kdy se máte k atrakci vrátit zpátky. Při příchodu jste přednostně vpuštěni dovnitř a čekáte maximálně několik málo minut. Jejich počet je omezený, takže by to měla být první věc, kterou si zajistěte po příchodu do Disneylandu.

DisneyLand PařížNákupy

Jediná věc, se kterou určitě nebudete mít v Disneylandu Paříž problém je nákup suvenýrů.
Různě tematicky zaměřené obchody jsou rozesety po celém parku. Koupíte zde jak klobouk Indiana Jonese, tak i kostým Popelky. Pokud jdete do Disneylandu s dětmi, buďte připraveni na nákupy kovbojských klobouků, pistolí, replik rytířských mečů, plyšových panenek, triček a dalších maličkostí.
Po celém parku si můžete také zakoupit pohlednice a známky, které přímo z Disneylandu odešlete.

Otevírací doba:

Pondělí – Pátek: 10.00 - 19.00
Sobota: 10.00 – 22.00
Neděle: 10.00 – 21.00

Otevírací doba se však může měnit (může být zkrácena nebo prodloužena) a to i během jednotlivých dní v týdnu.
Přesný časový rozvrh získáte na oficiálních stránkách Disneylandu v Paříži.

Ceník vstupného do Disneylandu Paříž 2014

Disneyland Paříž se skládá ze dvou parků, Disneyland Paris a Walt Disney Studios Paris, a nákupního centra Disney Village. (vstupné se liší podle toho, zda chcete navštívit oba parky nebo pouze jeden)

Dny děti 3 -11 osoby starší 12 let
Celkem Za den Celkem Za den
1 den
1 park
€ 58 € 58 € 64 € 64
1 den
oba parky
€ 68 € 68 € 74 € 74
2 dny
oba parky
€ 126 € 63 € 139 € 69,50

Děti do 3 let mají vstup zdarma

Vyberte si z naší nabídky zájezdů do Disneylandu v Paříži a udělejte radost Vašim dětem i sobě a vraťte se do dětských let.

___________________________________________________________________________________________________

Solární plachta CorniSun s nylonem transparentní

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

09.01.2019
Komentář: Hero up, assemble your team and book early for the best availability for Spring and Summer 2019 with arrivals from 2nd April to 6th November 2019.
Plus, if you arrive between 23rd March and 16th June, you can experience the Marvel Season of Super Heroes!
Go to https://bit.ly/DisneylandParisDeals2019

Up to 25% Off Disney Hotel & Tickets*

+

Free Half Board**
for the entire length of your stay if you stay in a Disney Hotel or at Disney’s Davy Crockett Ranch

Or

Free Breakfast and Lunch or Dinner***
during your two days in the Disney Parks if you stay at Les Villages Nature Paris.

If you’re planning to arrive at a different time, please check all of our current offers here https://bit.ly/DisneylandParisDeals2019

Available during most School Holidays, excluding Easter Holidays.

15.06.2015
Komentář: Všechny atrakce jsou už v ceně vstupenky, pouze na vybraná představení se musí ještě zakoupit lístek. Na hlavní atrakci doporučuji rozhodně fastpass, který ve vybranou hodinu zkrátí čekání ve frontě (někdy až hodinové). V jeden časový úsek (cca půl hodiny) lze mít pouze jeden aktivní fastpass.

25.09.2014
Komentář: Nevite jestli ceně jsou i atrakce a nebo ty se platí zvlašt?

27.07.2014
Komentář: A dál se platí za atrakce?

12.07.2014
Komentář: Je to tam super, ale ceny jsou totálně jiné. Dospěly 89 a ditě 79€ na den!!!

16.02.2014
Komentář: Ceny zde uvedené jsou tak z roku 2005. Současné ceny začínají minimálně na 64 EUR za osobu, ale počítejte spíš 70 a více.

15.02.2014
Komentář: Ty ceny jsou aktuální? do konce března myslím mají akci jeden dospělý a dítě zdarma.

19.12.2013
Komentář: jela bych se tám podivat.... :*

25.01.2010
Komentář: je to tam moc krasne

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 42.6 + 16.9

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy