Úvod » Články » Domácí solná jeskyně Cornisalt pomůže doma i v kanceláři.

Články

Domácí solná jeskyně Cornisalt pomůže doma i v kanceláři.

Domácí solná jeskyně CorniSalt mořská sůlVětšina z Vás ví, že pokud jedete s rýmou k moři, hned druhý den pobytu jste bez rýmy. Komu se špatně dýchá, kašle, má zahleněné plíce nebo dušnost, u moře vše zmízí jako mávnutím proutku.

Jak je to možné?
Za vše může sůl, obsažená ve zduchu. Ale jak ji dostat do vzduchu doma nebo v kanceláři? Jelikož provozujeme solnou jeskyni v Letňanech, která má jako jediná v ČR certifikát Státního zdravotního ústavu, vyvinuli jsme na stejném principu malou, domácí solnou jeskyni CorniSalt.

Jak se vytváří slaný vzduch v solné jeskyni Letňany?
Stěny jeskyně jsou postaveny ze solných briket a skrz ně prochází pod tlakem vzduch dovnitř. Protože se musí protlačit skrz malé štěrbiny v briketách, zachytává mikročástice soli a tím se sůl dostává do vzduchu. Návštěvníci pak tento solí nasycený vzduch dýchají.
JIným způsobem se sůl do vzduchu dostat nemůže! Neuvolňuje se ze solných kamenů, ani ze soli nasypané na zemi, sama z nich prostě nevyskáče.

Jak to funguje u domácí solné jeskyně CorniSalt?
V domácí solné jeskyni CorniSalt je umístěn vysokotlaký ventilátor, který vhání vzduch dovnitř přístroje. Jedna stěna přístroje je naplněna krystaly soli. Skrz tyto krystaly je vzduch tlačen ven z přístroje. Tím, že se musí protlačit kolem krystalů soli, zachytavá jejich mikročástice a dostáva je do vzduchu v místnosti.

Proč vysokotlaký ventilátor?
Aby se vzduch protlačil skrz krystaly a přístroj měl patřičný účinek, musí být vzduch vháněný do přístroje pod velkým tlakem. Nebojte se ale, nevytvoří Vám v pokoji tajfun, jen lehký vánek, který bude kroužit kolem místnosti a nasycovat vzduch mikročásticemi soli.

Jak hlučná je domácí solná jeskyně CorniSalt?
Ventilátor vytváří přibližně stejný hluk (spíše menší) jako běžný stolní ventilátor. Jeho otáčky a tím i hluk je však možno měnit regulátorem otáček. V noci může domácí solná jeskyně běžet v nizkých otáčkách bez toho, aby rušila spící děti nebo dospělé.

Bílý šum a domácí solná jeskyně CorniSalt.
Slyšeli jste někdy o bílém šumu? Je to monotónní, stálý hluk, který tvoří např, některé přístroje, šum lesa, mořské vlny narážející na břeh atd. Člověk je nastavený tak, že nemůže žít v úplném tichu. Zbláznil by se z toho, jak prokázaly i pokusy v úplně odhlučněné místnosti.
Maminky tento mírný hluk (zapnou například digestoř na odsávání v kuchyni) využívají k tomu, aby miminka rychle usnula a klidně spala.  Bílý šum totiž ruší náhlé hluky, např. když spadne mamince na zem lžička. Kdyby bylo úplné ticho, miminko by se okamžitě vzbudilo.
Takový bílý šum vytváří i ventilátor domácí solné jeskyně CorniSalt. Pokud dětem běží v pokojíčku, klidně spí a neruší je případný hluk z okolí.

Záporné vzdušné ionty a jejich vliv na zdraví člověka.
Záporné ionty jsou běžně obsaženy ve vzduchu a fungují jako čističe vzduchu. Čím jich je více, tím je vzduch čistší. V centru Prahy jich je např. pouze 100 / cm3, v lese nebo u vodopádu jich však může být až 5000 / cm3.
Lidem se ve vzduchu nasyceném zápornými ionty lépe dýchá a dochází k lepšímu okysličení krve.
Pokud se vzduch tlačí skrz solné krystaly v domácí solné jeskyni, stejně jako skrz solné brikety v naší solné jeskyni Letňany, vytváří se velké množství záporných iontů. Díky tomu také získala naše jeskyně Certifikát Státního zdravotního ústavu, který uvnitř množství záporných iontů měřil.
Pokud budete mít v pokoji puštěnou domácí solnou jeskyni CorniSalt, nejenom že budete mít slaný vzduch, ale ještě se obohatí o záporné ionty, prospěšné pro zdraví.

Jak často používat domácí solnou jeskyni CorniSalt?
Domácí solná jeskyně Cornisalt může běžet stále. Její spotřeba elektrické energie je pouze 23 W, což je stejné, jako jedna úsporná žárovka. Pokud jste v práci nebo děti ve škole, jeskyně vytvoří v pokoji jemně slané prostředí a vy si ho po příchodu domů můžete ihned užívat.
Nebojte se, nebudete mít prosolený byt od podlahy ke stropu. Z krystalů soli se opravdu uvolňují pouze mikroskopické částečky soli. Nebudete ji mít rozsypanou na podlaze a v místnosti ji ani neucítíte. Cítit a reagovat na ni ale bude Vaše nosní sliznice a průdušky. Působením soli jejich otok splaskne, uvolní se nosní dutiny, zprůchodní se průdušky a Vám se bude během chvíle lépe dýchat. 

Chodíte spát s ucpaným nosem, celou noc se budíte a nemůžete dýchat? Díky domácí solné jeskyni CorniSalt budete moci normálně dýchat a rýmy se zbavíte během spánku.

Solnou jeskyni CorniSalt a její funkci jsem popisoval v televizním pořadu zde:

Pomáhá domácí solná jeskyně také při alergické (senné) rýmě?
Ano. Pokud pravidelně dýcháte, stejně jako u moře, solí nasycený vzduch, čistíte si nosní sliznice, dýchací cesty a průdušky. Uživatelům se zastydlou nebo alergickou, sennou rýmou, se mnohem lépe dýchá již po 30 minutách. Jelikož jsou nosní sliznice bránou do našeho těla, zachytávají na sobě všechny nečistoty ze vzduchu. Pokud sliznice pomocí soli vyčistíte, zlepšíte jejich schopnosti, budou lépe pracovat a při pravidelném, dlouhodobém používání domácí solné jeskyně může dokonce alergie zcela ustoupit.

Kde je možno vidět domácí solnou jeskyni CorniSalt?
Prohlédnout si ji můžete v recepci solné jeskyně Letňany, Bludovická 400, Praha 9 - Letňany.
Předpokládaná cena domácí solné jeskyně CorniSalt je od 8.990 Kč včetně DPH.

Více informací můžete získat na: www.SolnaJeskyneLetnany.cz nebo  tel.: 736 701 422
O další informace pište na e-mail: info@solnajeskyneletnany.cz

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

JAK OHŘÁT VEKOVNÍ BAZÉN ZDARMA? Solární plachta vyztužená nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte to! >>

Solární plachta CorniSun vyztužená nylonem transparentní

 

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 10.6 + 30.6

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy