Úvod » Články » Eurovíkend Athény, cesta do historie na 3 noci

Články

Eurovíkend Athény, cesta do historie na 3 noci

Athény, hlavní město Řecka, se v posledním desetiletí neuvěřitelně změnily. Katalyzátorem byla nejenom potřeba řešit svízelnou dopravní situaci, ale především to, že se Athény staly pořadatelem olympijských her.
Metro a dobře fungující autobusová doprava vás dopraví z letiště do přístavu Rafína nebo Pireus, ale i do centra města, odkud je snadné navštívit nejen staré centrum Plaka, ale i všechny nejkrásnější památky.

Samotná prohlídka Akropole je opravdovým potěšením. Můžete si tak eurovíkend v Athénách doslova užít a představit místa, kudy chodil Perikles, významný státník starověku, který se zasloužil o velkou výstavbu v Athénách a o rozvoj kultury. Z jeho popudu bylo vybudováno mnoho nádherných staveb, jež můžete v Athénach vidět: athénské opevnění Akropole, Parthenon, Propylaje, Odeion, stavby na Agoře, kde bývalo v době antiky obrovské tržiště. Zde rozhodně stojí za návštěvu jeden z nejzachovalejších chrámů Řecka, dórský chrám Thission. V jeho době působili v Athénach nejpřednější umělci, např. Feidias, Sofokles, Aischylos a další.
NÁŠ TIP: LETECKÉ EUROVÍKENDY PAŘÍŽ, ŘÍM, BARCELONA

Za návštěvu rozhodně stojí i Plaka, stará část města, kde určitě oceníte hospůdky i typické řecké taverny, které i přesto, že jsou v centru nejnavštěvovanější části Athén, poskytuji nejen příjemné posezení, ale i velmi dobře jídlo. Navštěvují je velmi rádi i Athéňané.
Nezapomenutelná je i návštěva Národního archeologického muzea, jehož sbírky jsou unikátní. Na jeho prohlídku je dobré si vyhradit alespoň půl dne. Kromě množství váz a amfor zde uvidíte i sochy a reliéfy slavných sochařů starověku.

Pokud budete chtít vidět typický ceremoniál střídání stráží, musíte před budovu parlamentu, na náměstí Syntagma. Vojáci v tradičních vlněných suknicích zde hlídají hrob neznámého vojína.
V Athénách je možné navštívit velké množství rozličných muzeí. Atmosféru Athén můžete nasát při návštěvě bleších trhů, které k nim neodmyslitelně patří stejně jako trhy s ovocem, zeleninou, čerstvými rybami a masem.

Zajímáte se o historii Řecka? Vyberte si termín prodlouženého eurovíkendu v Athénách a my zajistíme letenku i ubytování.

zpět

GALERIE


Acropolis

Acropolis

Athény

Athény

Cariatides - Acropolis
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 1.1 + 39.4

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy