Úvod » Články » Firemní akce - jízda na čtyřkolce

Články

Firemní akce - jízda na čtyřkolce

Jízda na čtřkolkách je prý jen pro chlapy, ale jak jsme se mohli přesvědčit, i zástupkyně něžného pohlaví si s nimi umí hravě poradit.
Sobota ráno a my se vydáváme do malé vesnice nedaleko Benátek nad Jizerou. Cestou jsme projížděli Milovicemi, tam zase jezdíme na akce při řízení tanku.
Jelikož se kromě firemní akce na motodromu koná také neoficiální závod majitelů čtyřkolek, je tam docela dost lidí. Motodrom je zatím ještě v zárodku, ale o to je terén přitažlivější pro dobrodružné povahy.  Někteří účastníci když vidí čtyřkolky naživo vyjadřují obavy, že na to snad ani nevlezou. Ono taky vidět chlapa 120 kilo, řítit se v terénu na čtyřkolce Grizzly 4x4 je opravdu zážitek. Není to taky žádný nováček a tak jezdí jako o život. Jelikož i tréninkové jízdy jezdí naplno, není nouze o skoky, smyky a někdy i přeskočení bariéry kolem trati až diváci museli uskakovat.
Trénink závodníků skončil a přišla řada na nás. Nejdříve seznámení se strojem. Jsou to dvoustovky bez řazení, což někteří komentovali slovy - to bude houby svezení, ale pak mluvili jinak. Každý dostal ochrannou kombinézu (někteří měli ochranné oblečení vlastní), helmu a rukavice. Kombinéza nebo něco co se mohlo zašpinit a vysoké boty byly opravdu zapotřebí.
Ovládání je jednoduché. U pravé rukojeti je páčka, kterou se přidává plyn. Jak mohli všichni poznat, právě tohle ovládání je výhodné (a motorkáři mi to jistě potvrdí). Pokud se totiž někam řítíte a motorka vás vleče za sebou a rukojeť je otočná, držíte pořád plný plyn a nemůžete se pustit. Kdežto páčku jenom pustíte, řidítka držíte dál a plyn nepřidáváte.
První seznámení bylo na rovince, kde se jezdilo dokola. První okruhy byly pomalé, ale jak se každý více seznámil se strojem, zatáčky se řezaly víc a víc, až je někteří projížděli smykem.
Pak přišel ten pravý adrenalin. Jízda na trati. Stavěl ji motokrosař, takže tam nechybí dlouhé hrbolaté rovinky, prudké zatáčky, skoky, kde se dost často dostaly čtyřkolky celé do vzduchu a samozřejmě padák, kde jenom šílenci přidávali plyn a hned zase stoupák, ve kterém zastavit uprostřed, tak se jen stěží rozjedete.
15 minut jízdy na trati a raději si jedete odpočinut. Pro netrénované tělo je to záhul a tak někteří si rychle odběhnou dát něco k snědku, zahřát se svařáčkem nebo grogem, než na ně zase přijde řada.
Při další jízdě už je vidět, že prvotní strach je tentam a každý si jízdu užívá a snaží se vytáhnout ze stroje co se dá. Motory řvou, bahno lítá do výšky i do dálky (o tom se bohužel přesvědčil i můj foťák). Kdo se pořádně nabalil, sundavá svetry a košile, protože při jízdě mu rozhodně zima není.
V občerstvovně je útulně teplo, svařáček voní a tak se mohou rozebrat zážitky z jízdy. Útržky rozhovorů: To bylo skvělý, Viděl jsi mě jak jsem skočil?, Na tý rovince jsem tě málem předjel, hovoří za vše. Akce se líbila. 
Jeden přihlížející mladík byl docela překvapený, že jezdí i holky.  Když si totiž jedna dívak sundala po jízdě helmu, obdivně pronesl: Tyjo, já myslel že je to kluk!

Jízdu na čtyřkolce si můžete objednat zde: Jízda na čtyřkolce

zpět

GALERIE


Diskuze nad krásně čistým strojem

Vysoké boty se hodily

Čtyřkolka Grizzly 4x4

Nezbytná debata o závodních strojích

Dívka, která vytřela všem zrak

Seznámení se strojem

Nejdříve jen tak opatrně

Zkušební okruh

A už se to rozjíždí

Do zatáčky pěkně z ostra

Ani bláto nás nezastaví

Pěkně naplno

Ještě jedno kolo

Jízda na trati

Bláta je dost a dost

Na trati

Po jízdě

Bylo to perfekt!

Jé ona je to holka!

Další pán na holení. Před jízdou je kombinéza ještě čistá.

Na hrbolaté rovince je lepší stát ve stupačkách. Neodnese to zadek.

Přidat plyn a i do kopce se letí

Takhle se na čtyřkolce skáče

Nebo takhle

Číslo 39 je nějak populární.

Grizzly na trati

Jelo se jako o závod

Po jízdě

Ještě fotka na památku

Čtyřkolka - tak vypadala před jízdami. Krása.
 

KOMENTÁŘE

30.11.2012
Komentář: No to je bomba! Už jsem zažila kdeco, ale tohle mi připadá jako super odvaz. Spolupracujeme s firmou all4event.cz, která připravuje firemní akce a večírky. Určitě doporučím.

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 26.9 + 22.4

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy