Úvod » Články » Floating a solná jeskyně - dopřejte si moře v Čechách!

Články

Floating a solná jeskyně - dopřejte si moře v Čechách!

Floating je univerzální metoda přírodního léčení, simulující intenzívní léčebné účinky MRTVÉHO MOŘE. Klient se ve speciální vaně (PRO 2 OSOBY) ve tvaru vejce vznáší ve stavu beztíže na hladině slaného roztoku (350 kg soli na 550 litrů vody).
Pobyt ve floatingu nás všestranně harmonizuje a vyvolává příjemné pocity z prenatálního stavu. Ne náhodou se vnitřní prostor floatingové vany podobá vejci či děloze a tak do značné míry imituje nám důvěrně známé a bezpečné prostředí matčina lůna.
Působí velmi příznivě při mnohých onemocněních pohybového aparátu, hlavně páteře, zlepšuje rehabilitaci po zlomeninách, úrazech, pomáhá při degenerativních změnách kloubů a páteře a má prokazatelně blahodárný vliv na nemoci kůže jako jsou lupénka a atopický ekzém. Jeho velkou předností je schopnost příznivě působit také na naší psychiku. Je jedinečný při léčbě psychosomatických onemocnění.

Pokusím se Vám popsat moje pocity, když jsem si užíval moře uprostřed Čech.
Již při vstupu do příjemně vyhřáté emulze (voda se tomu nedá říkat, tak je to husté) máte pocit, jako byste se nořili do teplého medu. Bohužel ale slaného. Do uší je lepší si vsunout špunty, protože jinak budete vyndavat krystalky soli ještě dlouho. Hlavu máte totiž ponořenou tak, že nad hladinou jsou pouze oči, nos a pusa, uši jsou ponořené. Ne nebojte se, i když usnete díky relaxační hudbě, která se line všude okolo, hlava se Vám neponoří. Ruce a nohy nechte volně plout a nadnášet.
Při plavbě na hladině se Vám uvolní zablokovaná páteř, svaly nohou a rukou relaxují, hlava plná starostí si pohoví na vodním polštáři (pokud si nehoví na nafukovacím:)), sůl něžně ošetří pokožku a jejím prostřednictvím zapůsobí i na Vaši nervovou soustavu. Celou hodinu se vznášíte ve stavu beztíže.
Po každé hodině se roztok půl hodiny čistí pomocí tří filtrů a UV zářiče. Vlastní kapalina svým složením a také díky filtraci a ultrafialovému světlu zabraňuje jakémukoliv šíření patogenů či nemocí. Roztok je tak zbaven všech nečistot a připraven pro dalšího klienta.

A když už jsme si kůži ošetřili solí z venčí, co sůl dostat ještě dovnitř těla? Jak a kde? Nejlépe pobytem v solné jeskyni.

Bohužel nebo bohudík? jsem vyzkoušel vícero solných jeskyní a poznal jsem rozdíl, který nejenom vidíte, ale hlavně cítíte!
Ona totiž není solná jeskyně jako solná jeskyně. Všechny se pyšní tím, že jsou: originální solno - jodové. Najdete v nich uvolnění a relaxaci ... 45-ti minutová seance bude mít na vaše tělo stejný vliv jako třídenní pobyt u moře.... atd.
A jaký je tedy v nich rozdíl?
Pokud vejdete do solné jeskyně a nic neucítíte (jako se mi to stalo při mé první navštěvě coby neznalce), otočte se na podpatku a běžte pryč. Nedejte na řeči, že na podlaze je ta pravá sůl z mrtvého moře, pravé krápníky visí ze stropu atd. Sůl totiž musíte cítit. Pokud je solná jeskyně postavená opravdu správně a z té správné soli, musí Vás při vstupu praštit přes nos pach soli. Pak má solná jeskyně ten správný účinek. Zkuste si při odchodu ze solné jeskyně olíznout rty. Máte je slané? Pak jste své peníze neutratili nadarmo a Vaše plíce dostaly dávku blahodárného mořského, solí a minerály nasyceného vzduchu.
Před nákupem permanentky do jeskyně si udělejte náš malý test se slanými rty a pak již směle do toho. Pokud slané nejsou, byla to doufám Vaše poslední návštěva v této rádoby solné jeskyni. Vzhledem k cenám obyčejné soli byste si totiž za promarněné peníze mohli udělat stejnou jeskyni třeba ve vaší koupelně. Místo zaplacení vstupu si kupte 400 kg soli a nasypte jí do vany. Nic neucítíte, stejně jako ve Vámi navštívené jeskyni, ale budete mít svojí vlastní. Ne nadarmo se říká, že sůl je nad zlato.

Pobyty v lázních Poděbrady, ve kterých můžete využít floating i solnou jeskyni objednávejte zde:
lázně Poděbrady Relaxační pobyty


zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 25.1 + 9.5

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy