Úvod » Články » Hotel Rezidence - Nové Hrady u Českých Budějovic

Články

Hotel Rezidence - Nové Hrady u Českých Budějovic

Bývalou Buquoyskou Rezidenci (podle hraběte Buqouye) najdete na východní straně náměstí Republiky v Nových Hradech, centru města, které bylo prohlášeno za Městskou památkovou zónu. Sousedí s areálem kláštera Servitů a kostelem sv. Petra a Pavla. Od roku 1634 do 1810 sloužila jako reprezentativní sídlo šlechtické rodiny Buquoyů. 
V jihozápadním křídle hotelu Rezidence byla nalezena barokní malba stropů, ostění oken a ornamentální výzdoba zdí s řadou barokních rostlinných motivů, barokních mušlí tzv. „Baruk“ a rokokových „Rokají“. Na venkovní fasádě byl restaurován tzv. Rožmberský jezdec. V objektu je i řada kamenických detailů (kamenná ostění oken a dveří, stupně schodů, kamenná kašna na nádvoří, atd.), které jsou postupně restaurovány.
Novohradsko patří k nejzachovalejším částem přírody v České republice. Po většinu roku zde fouká čerstvý vítr. V létě bývá chladný, protože sem vane přes dunajské údolí přímo z Alp. Lidé a zvláště děti trpící dýchacími potížemi nalézají v Novohradských horách úlevu. Nejvyšší místní vrcholy dosahují přes 1000 m. Nenarušená příroda, husté lesy, značné množství značených i neznačených tras vytváří přímo ideální podmínky pro turistiku. V okolí je spousta památek, které je také možno během pobytu navštívit např. Novohradský hrad, zámek, klášter či hrobka rodu Buquoyů.

V hotelu Rezidence je díky skvěle restaurovanému konferenčnímu sálu možnost pořádání výjezdních zasedání vedení společností, firemních večírků a kongresů a to včetně ubytování a relaxačních procedůr. Díky blízkosti rakouských lyžařských center a velkého aquacentra je hotel Rezidence dobře využitelný také na zimní a letní dovolenou.
Moderně vybavené apartmány a dvoulůžkové pokoje poskytují veškerý komfort současné doby, včetně vyhřívaných podlah v koupelnách, což ocení především ženy.

Okolí Nových Hradů

Aquacentrum
Dáváte přednost klidnějšímu způsobu trávení volného času a patříte mezi "vodomily"? Pak určitě navštivte nově otevřené aquacentrum v rakouském Gmündu (cca 15km). Celý den budete moci strávit v komplexu bazénů, vířivých koupelí, saun všech druhů, solných či ledových jeskyní apod. Určitě se Vám to bude líbit. Orientační plán Aquacentra (pdf)

Lyžování 
I milovníkům zimních sportů je co nabídnout. Nedaleká rakouská střediska zimních sportů Harmanschlag a Karlstift nabízí možnosti běžeckého i sjezdového lyžování. Lyžařské středisko Harmanschlag navíc nabízí možnost zakoupení lyžařských skipassů za zvýhodněné ceny.

zpět

GALERIE


Hotel Rezidence

Restaurace hotelu

Konferenční sál s barokní výzdobou

Apartmán

Jídelna

Jídelna

Apartmán

Apartmán

Apartmán - koupelna

Kosmetika

dvoulůžkový pokoj

dvoulůžkový pokoj

strop konferenčního sálu

konferenční sál

konferenční sál
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 24.2 + 6.9

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy