Úvod » Články » Jak zlepšit vzduch v open space kancelářích?

Články

Jak zlepšit vzduch v open space kancelářích?

Open space kanceláře s ventilací bez možnosti větráníLedová nebo naopak nedostatečná klimatizace, suchý vzduch a nemožnost vyvětrat, to vše dělá z open space kanceláří postrach zaměstnanců. Do literatury se dokonce dostal termín „syndrom open space“, který se projevuje bolestmi hlavy, častým nachlazením, únavou, ale i depresí.
Podle rozsáhlého výzkumu 92 % zaměstnanců v open space trápí problémy, které snižují jejich výkonnost a schopnost podávat odpovídající výkon.

PROČ SE ZVYŠUJE NEMOCNOST V OPENSPACE KANCELÁŘÍCH S VENTILACÍ?

Můj známý byl z malé kanceláře, ve které si mohl kdykoliv otevřít okno a vyvětrat, přemístěn do nové, moderní, prosklené budovy s centrální ventilací. Měl svojí novou, samostatnou, prostornou a slunnou kancelář.Open space kanceláře a vliv na zdraví zaměstnanců Když jsem ho měsíc po přestěhování navštívil, měl opuchlé rudé oči, suché popraskané rty a neustále popíjel vodu z láhve, aby se alespoň trochu osvěžil. Již po deseti minutách pobytu v jeho kanceláři jsem zjistil, proč tak vypadá. Měl jsem sucho v krku, špatně se mi dýchalo a cítil jsem, že mě začíná bolet hlava. Po půl hodině jsem odešel, nadechl se venku čerstvého vzduchu a bolest přešla. On v tom však musel sedět 8 hodin denně.

JAK ZLEPŠIT PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ V OPEN SPACE

Většina z Vás ví, že komu se špatně dýchá, kašle, má zahleněné plíce nebo dušnost, u moře vše zmizí jako mávnutím proutku. Čerstvý, solí nasycený vzduch dělá zázraky. Pomoc je jednoduchá. Vytvořit si takový mořský vzduch v kanceláři. Jak?

Open space ventilační vložky Cornisalt

VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISALT

Pro kancelářské prostory a openspace jsou jednoduchým řešením ventilační vložky Cornisalt, umístěné do difuzoru (ventilační mřížka, kterou proudí vzduch do místnosti).
Venitilační vložky Cornisalt jsou naplněny speciálními zrny, které obsahují nanočástice soli.
Při prostupu vzduchu skrz ventilační vložku Cornisalt se tyto nanočástice pozvolna uvolňují a vytvářejí jemně slaný, mořský vzduch. Slaný vzduch působí na sliznice dýchacích cest a průdušky a pomocí tzv. osmózy (viz. dále), je čistí. Zároveň nanočástice soli zabraňují v šíření virů a bakterií - také díky osmóze. 

OSMÓZA - biologický proces, který pomáhá při čištění sliznic dýchacího ústrojí a zabíjí bakterie

Viděli jste někdy trávu, kterou pomočil pes? Říká se, že jí moč spálila. Není tomu tak. Uschla sama. Díky osmóze totiž travní buňky začaly ředit slanou moč vlastní vodou a zcela se vysušily. 
Jak funguje osmóza? Pokud ponoříte jakoukoliv sladkovodní buňku do slaného roztoku, začne vylučovat vodu a bude se ho snažit rozředit. Pokud se slaný vzduch dostane do dýchacího ústrojí, zduřelé sliznice (rýma) splasknou a bude se Vám lépe dýchat. Vysušené sliznice se zase zvlhčí, a vrátí se jim jejich správná funkce - zachytávat nečistoty z dýchaného vzduchu.
Na bakterie a viry v ovzduší působí osmóza úplně stejně. Pokud se dostanou do slaného prostředí, začnou vylučovat vodu, kterou obsahují a vysuší se. Toho využívají ventilační vložky CorniSalt. 

Další funkcí ventilační vložky CorniSalt, je zvýšení počtu záporných iontů ve vzduchu.

Záporné ionty v přírodě a jejich tvorbaPROČ JSOU DŮLEŽITÉ ZÁPORNÉ IONTY?

Běžný počet záporných iontů v ovzduší je 400 ks/ cm³ vzduchu. Čím více jich vzduch obsahuje, tím je čistší, např. v lese, u vodopádu nebo u moře. Uprostřed lesa je počet záporných iontů okolo 1000 ks/ cm³, u vodopádu může být až 2000 ks/ cm³ i více.
Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší. Naopak v uzavřených, vzduchotechnikou větraných a klimatizovaných prostorách se počet záporných iontů pohybuje pouze kolem 50 ks/ cm³ a méně.

JAK SE ČISTÍ VENKOVNÍ VZDUCH POMOCÍ ZÁPORNÝCH IONTŮ?

Článek o čištění venkovního ovzduší pomocí záporných iontů najdete zde >> 

JAK ZVÝŠIT POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OPENSPACE?

Při proudění vzduchu skrz ventilační vložky Cornisalt, dochází ke zvýšení počtu záporných iontů bez toho, aby musela být dodávána elektrická energie na jejich vytvoření. Funguje to stejně jako v přírodě. Vzduch z ventilace se musí protlačit skrz jemné otvory ve vložce, naráží na okolí otvorů a tím se vytváří velké množství záporných iontů.
Stejným procesem se tvoří záporné ionty v solné jeskyni Letňany, která díky tomu získala Certifikát Státního zdravotního ústavu.

Jak funguje Domácí solná jeskyně CorniSalt, jsem popisoval v televizním pořadu zde:

JAK POZNÁTE, ŽE SE ZVÝŠIL POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OVZDUŠÍ?

Kladné i záporné Ionty molekul vzduchu jsou neviditelné a bez jakéhokoliv zápachu. Zda jsou ve vzduchu obsaženy ve větším množství právě záporné ionty poznáte tak, že se Vám začne usazovat prach na nábytku více než dřív. Budete mít sice více práce s utíráním prachu, ale o to budete mít čistější a příjemnější vzduch, který dýcháte.

Ventilační vložka Cornisalt do open space kanceláří

                         

 

 

  

 

Instalovaná ventilační vložka Cornisalt do otvoru ventilace v kanceláři openspace. 

 

 

 

 

  

PROČ INSTALOVAT VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISUN DO VENTILACE - SHRNUTÍ.

Prostupem vzduchu skrz vložky Cornisalt se vzduch nasycuje nanočásticemi soli. Tím se vytváří jemný mořský vzduch, který zlepšuje dýchání a čistí dýchací cesty a sliznice. Omezuje také pálení očí a v krku. Zároveň se zabraňuje šíření bakterií a virů v prostředí kanceláří.
Díky opravdu jemnému uvolňování nanočástic, neucítíte při vstupu do místnosti slaný vzduch, ucítí ho ale Vaše sliznice, které jsou na slané prostředí velmi citlivé.
Působením vytvořených záporných iontů dochází ke stálému čištění vzduchu a ten se stává příjemnější a zdravější pro dýchání.

Ventilační vložka Cornisalt do openspace kanceláří.

                 

 

 

  

 

Ventilační vložka Cornisalt obsahuje zrna s nanočásticemi soli, které se uvolňují do ovzduší.

 

 

 

 

PROČ NENÍ VLOŽKA CORNISALT ZCELA VYPLNĚNA ZRNY?

Zrna jsou ve vložce rozprostřena v jedné vrstvě a jsou mezi nimi mezery, aby byl umožněn volný prostup vzduchu do místnosti. Vzduch proudí kolem zrn a tím se uvolňují nanočástice soli.

PŮSOBÍ NANOČÁSTICE SOLI NEGATIVNĚ NA PŘÍSTROJE V KANCELÁŘI?

Ne. Jelikož se uvolňují pouze mikročástice soli, ani je na svém stole neuvidíte, ani neucítíte.
Může se Vám na povrchu nábytku tvořit větší množství prachu, ale to je způsobeno zvýšeným počtem záporných iontů, které se spojili s nečistotou, zneutralizovali se, spadli k zemi a pročistili tak vzduch. 
Viz článek: Jak se čistí venkovní ovzduší pomocí záporných iontů. > 

CO UDĚLÁ MOŘSKÝ VZDUCH V KANCELÁŘI SE ZAMĚSTNANCI?

- sníží jejich nemocnost
- odstraní bolesti hlavy
- odstraní pálení očí
- zvýší aktivitu a výkonnost
- rychle vyléčí nachlazení, rýmu, kašel
- omezí šíření virů a bakterií

Vaši zaměstnanci se prostě budou do práce těšit, protože pokud je přes víkend přepadne rýma nebo viróza, pobytem v kanceláři se jí lehce a jednoduše zbaví!

Instalace vložky Cornisalt do přívodu vzduchu v kanceláři

                         

 

 

 

Instalace ventilační vložky Cornisalt do přívodu vzduchu v okenním parapetu. Vzduch je přiváděn zespodu.

 

 

 

 

 JAK JE SLOŽITÁ MONTÁŽ VENTILAČNÍCH VLOŽEK CORNISALT DO VENTILACE?

Ventilační otvory (difusory) mají plastové kryty, které se odstraní a místo nich se vloží vložka Cornisalt. Celá montáž trvá zhruba 5 - 10 minut (samozřejmě záleží na výšce stropu a dostupnosti ventilačních otvorů).

MONTÁŽ VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISALT DO DIFUSORU (vývod vzduchu umístěn ve stropě místnosti)
Umístění ventilační vložky Cornisalt do difusoru ve ventilaci open space
ZLEPŠETE VZDUCH A PROSTŘEDÍ VE VAŠÍ KANCELÁŘI NEBO OPENSPACE!

Zajímají Vás podrobnosti o instalaci ventilačních vložek Cornisalt?
Volejte 774 37 64 64 nebo pište na e-mail info@cornis.cz.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun průhledná to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachty Cornisun na bazén

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 5.4 + 47.5

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy