Úvod » Články » Lázeňské pobyty - Františkovy lázně - dýchne na Vás doba Císaře Františka I.

Články

Lázeňské pobyty - Františkovy lázně - dýchne na Vás doba Císaře Františka I.

Františkovy Lázně. Najednou jsem si připadal v jiném světě. Úzké uličky, nízké domky s barevnými fasádami, pouliční lampy klasické - připomínající plynové, dvojice lidiček zaklesnuté do sebe a procházející se klidným lázeňským městem. Ihned jsem zapomněl na ruch a shon dnešního světa a pocítil jsem klid a pokoj, který zde panuje. Místo moderně oblečených návštěvníků jsem si představil dámy ve vyšívaných zdobených šatech točící nad hlavou sluněčníkem, zavěšené do pána ve slamáku a vedoucí společenskou konverzaci. Zamiloval jsem se na první pohled a když mi byly ukázány hotely a jejich vybavení, nebylo co řešit - pobyty tady budou skvělý dárek nabízený formou dárkových poukazů.

Hotelový komplex Isis-Pawlik-Aquaforum

Komplex leží uprostřed zeleně a postupně vznikl propojením domů PAWLIK (kdysi nazývaného Královská vila, poté přejmenovaném po věhlasném českém gynekologovi) a ISIS (podle bohyně starého Egypta, milující ženy s velkým citem pro mateřství) s moderním plaveckým areálem Aquaforum.

Ubytování
Komplex nabízí 148 jedno a 111 dvoulůžkových pokojů a 3 apartmá, přibližně polovina pokojů má balkon. Všechny pokoje jsou vybavené koupelnou, WC, TV se satelitním příjmem, lednicí, rádiem a telefonem. Bloky jsou propojeny architektonicky zajímavými chodbami, je zde několik výtahů. Vše je uzpůsobené pro bezbariérový přístup.

Procedury
Přímo v domě jsou ordinace lékařů, celodenní zdravotnická služba a také některé procedury – masáže, elektroléčba (magnetoterapie, ultrazvuk), plynové injekce, parafinovézá-baly, vasotrain, oxygenoterapie, inhalace či speciální tělocvik. Na ostatní procedury se dochází do Císařských lázních, kam se hosté dostanou podzemní, ale denním světlem osvětlenou chodbou.

Stravování
Převážně česká kuchyně se podává ve čtyřech krásných jídelnách, které se často využívají i pro koncerty. V denním baru je široká nabídka nápojů a studeného občerstvení. Každý večer se tu tančí při živé hudbě, příjemné je i posezení u partie šachů či karet v přilehlém historickém salonu s replikami dobového nábytku a proskleným stropem.

Jak a co se léčí ve Františkových lázních.

Františkovy Lázně byly založeny roku 1793 a jsou jedinečné díky minerálním pramenům s vysokým obsahem oxidu uhličitého, sirnoželezitou slatinou a přirozeně vyvěrajícím kysličníkem uhličitým. Velmi čisté ovzduší, parky a lesoparky plné svěží zeleně uprostřed města - to vše se využívá v původním stavu pro léčbu ženských nemocí, chorob pohybového aparátu a při srdečních a cévních onemocněních.
Věhlasná františkolázeňská slatina, která se používá k zábalům a koupelím, vznikla především z vrstev rákosu, kterým od konce poslední doby ledové zarůstalo dno chebské pánve. Rozsáhlé ložisko se nasytilo minerály z vyvěrajících minerálních pramenů, které se ve slatině hojně uložily. Tvorba slatiny částečně probíhá dodnes, a to v místech, jejichž vodní režim a rostlinný pokryv nebyl rukou člověka příliš pozměněn.
Ke slatinným zábalům se využívá hustá kašovitá směs slatiny s minerální vodou, která se ohřívá na teplotu výrazně vyšší než je tělesná. Po nanesení zábalu na určené části těla nemocného se začne předávat teplo. V konečném důsledku dochází k poklesu zvýšeného svalového napětí (bolesti svalů) a zlepšuje se pohyblivost.
Místní přírodní minerální voda má relativně vysoký obsah rozpuštěného oxidu uhličitého a tak se úspěšně využívá k uhličítým koupelím. Při nich se kombinují účinky ponoření, správné teploty koupele a oxidu uhličitého vstřebaného do těla pacienta. Za minutu se při celkové koupeli vstřebá asi 20-130 ml rozpuštěného oxidu uhličitého. Ten pak působí v podkožní tkáni mohutné rozšíření krevních vlásečnic. Dochází tak ke zlepšení prokrvení tkání a tím působí relaxačně na svalovou soustavu a k poklesu aktivity chronických zánětlivých pochodů v organismu, a to i revmatických.

Chtěli byste se do Františkových lázní podívat a využít jejich služeb? Nabízíme Vám pobyty:
Františkovy Lázně Víkendový pobyt 2 noci
Františkovy lázně Luxusní víkend pro dva 2 noci
Františkovy Lázně Beauty pobyt pro ženy 4 noci
Františkovy Lázně Wellness Active pobyt 6 nocí

zpět

GALERIE


Františkovy lázně - František

Národní třída

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

hotel Pawlik

hotel Pawlik

hotel Pawlik - jídelna

hotel Pawlik - dvoulůžkový pokoj

hotel Pawlik - jednolůžkový pokoj

hotel Pawlik - spojovací chodba s hotelem Isis

hotel Pawlik - parkoviště

Aquaforum

Aquaforum

Aquaforum
 

KOMENTÁŘE

03.09.2008
Komentář: Luxusní víkend - Fr. Lázně

Děkuji, nádherné!!!

Pobyt v tomto apartmá je opravdu skvostný, fotografie zdaleka nevystihují jedinečnost prostoru a řešení, na kterém se jistě architekt znamenitě předvedl.

Opravdu ze srdce mohu vyjádřit poděkování za čas zde strávený.

Jen je škoda, že jsme dopředu nebyli informování o možnosti objednání dalších procedur, na poslední chvíli už nám většinou nebyli schopni vyjít vstříc. Ale mohu doporučit širokou škálu masáží a koupelí. Doporučuji sjednotit procedury a páry v jedné budově, zbytečné přebíhání a rozdělení páru při víkendu pro dva.. není žádoucí.. vše lze domluvit na recepci cca 14 dní a více, předem.

Pro mladé páry doporučuji zvážit, že se stravujete a v podstatě pohybujete v lázeňském komplexu (hotelu), takže se zde pohybují pouze starší lidé, vybavenost minibaru je téměř nulová a stejně tak možnost drinků na večerním baru.. bohužel zde nejsou připraveni na "náročnější" nebo mladší klienty,..večery jsou ve stylu živé hudby k tanci..opět pro starší generace..

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 4.9 + 49.1

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy