Úvod » Články » Lázeňské procedury podruhé, tentokrát v Karlových Varech.

Články

Lázeňské procedury podruhé, tentokrát v Karlových Varech.

Akupresura


Metoda přejatá z východní medicíny, prováděná speciálně vyškoleným pracovníkem. Používá tlakovou masáž akupunkturních bodů určité oblasti (např. šíje, hlava apod.) s cílem odstranit patologické poruchy v dané oblasti.

Akupunktura
Léčebná i preventivní metoda převzatá z čínské medicíny, prováděná speciálně vyškoleným lékařem. Jde o zavádění akupunkturních jehel do určitých oblastí těla nebo ucha, k ovlivnění patologických procesů celého těla. Většinou je nutné opakovat několik sezení k docílení pozitivního efektu.

Aromakabina
Procedura, při které dochází k intenzivnímu prohřívání organismu pomocí horkých par, s možností aromatické přísady. Používá se buď jako samostatná procedura např. k příznivému ovlivnění dýchacích cest, zlepšení krevního oběhu, zlepšení trofiky kůže, uvolnění svalového napětí, nebo jako předehřívající procedura před masáží.

Aromamasáž
Kombinuje kladné účinky ruční masáže a aromaolejů, jejichž vonné esence působí na centrální nervovou soustavu a přispívají ke komplexnímu působení na organismus.

Bahenní koupel
Spojuje účinky teplé koupele a příměsi peloidu (bahna), s výrazným účinkem na všechny chronické patologické stavy pohybového aparátu, především kloubů.

Baňkování
Metoda přejatá z východní medicíny, prováděná speciálně vyškoleným pracovníkem. Předem nahřáté speciální skleněné baňky jsou přikládány na určená místa na těle (většinou v oblasti podél páteře) a dochází k působení vlivem vzniklého podtlaku. Může se kombinovat i s dynamickou aplikací baněk formou masáže, výsledkem je účinné uvolnění svalového napětí a odstranění bolestivých stavů.

Biolampa
Využívá světelné energie k lokálnímu biostimulačnímu působení s urychlením regeneračních a hojivých pochodů organismu. Díky vlivu na imunitní aparát dochází ke zkrácení doby hojení.

Bylinná koupel
Využívá účinku teplé koupele a specifického působení léčivých bylin, které se indikují podle konkrétního zdravotního problému (např. nespavost, únava, bolesti kloubů, neurosy, kožní problémy). Podle zaměření vede např. ke stimulaci organismu, relaxaci, regeneraci, snížení bolestivosti pohybového aparátu, hojení kožních afekcí.

Floating
Procedura dokonale simuluje prostředí Mrtvého moře, je založena na principu stavu beztíže. Koupel ve floatingu pomáhá při léčbě kožních onemocnění - zejména lupénky a ekzému. Navozuje dokonalou relaxaci duševní i fyzickou, a tím přispívá k odstranění únavy, stresu, navození celkové regenerace a zlepšení potíží pohybového aparátu.

Hydrocolon
Očistná střevní procedura charakteru střevní laváže pomocí přístroje. O možnosti aplikace této procedury rozhodně lékař na základě výsledku endoskopického vyšetření (tračníku, kolonoskopie nebo rektosigmoideoskopie). Toto vyšetření je možné po domluvě absolvovat v K.Varech nebo předložit lékaři výsledek vyšetření maximálně rok starého. Hydrocolon vede k dokonalé očistě střeva, vhodné zejména u obstipací (zácpa) a dalších afekcí tračníku, ale též vhodný např. u alergií.

;Individuální tělocvik
Individuální cvičení, prováděné pod vedením rehabilitačního pracovníka dle předpisu lékaře, zaměřené na odstranění určitých patologických změn pohybového aparátu.

Infrakabina
Využívá vlivu infračerveného záření, které proniká intenzivně do kůže a podkožních struktur a vede k hloubkovému prohřátí organismu. Má příznivý vliv na chronické degenerativní i poúrazové afekce pohybového aparátu, na dýchací cesty, celkově vede k posílení imunitního systému a zlepšení vitality. Subjektivně je tato procedura lépe snášena než sauna či pára.

Inhalace
Jde o vdechování aerosolu s možností přísady účinných látek, ústy nebo nosem, při onemocněních horních a dolních dýchacích cest.

Klasická masáž
Částečná nebo celková, ruční masáž s použitím krému nebo oleje, zaměřená hlavně na regeneraci kostně-svalového aparátu. Zlepšuje urychlením cirkulace lokální metabolismus a zásobení tkání kyslíkem, uvolňuje svalové napětí.

Kryoterapie
Jde o lokální aplikaci chladivých termogelových obkladů při zánětlivých a chronických stavech a místním otoku.

Laser
Patří mezi procedury využívající světelné energie, aplikace je možná pouze na lékařský předpis. Je vhodný pro chronické afekce pohybového aparátu (postižení kloubní, svalové, vazivové, šlach), k urychlení hojení kožních a podkožních lézí, poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu, kde se využívá především biostimulačního efektu.

Lymfodrenáž
Mechanická procedura, která podporuje odtok lymfy a tělních tekutin (z dolních event. horních končetin). Používá se např. u lymfedémů, některých poúrazových stavů, žilní insuficience, a dále účinně pomáhá při odbourávání celulitidy.

Magnetoterapie - Elektroterapie
Procedura patří mezi elektroterapii, je možná pouze na lékařský předpis. Použití vysokofrekvenčního magnetického pole je vhodné u řady stavů a chorob, zejm. pohybového aparátu, zlomenin, poruch prokrvení, osteoporosy atd. Aplikace je možná i přes oděv nebo přes sádrový obvaz.

Metoda "Akebany"
Diagnostická a zároveň i terapeutická metoda převzatá z akupunkturních technik. Jde o krátkodobé nahřívání konečných bodů akupunkturních drah pomocí speciální tyčinky, umístěných v okolí nehtových lůžek prstů horních i dolních končetin. Na základě srovnání reakcí obou stran lze usuzovat na patologický proces příslušné dráhy a odpovídajícího orgánu nebo soustavy.

Orientální masáž
Celotělová masáž převzatá z thajských metod. Pracuje se na zemi, klient je oblečen ve volném oblečení, přes které jsou prováděny speciální tlakové a jiné techniky (např. protažení určitých svalových skupin, uvolnění kloubů apod.) Tato masáž příznivě ovlivňuje celotělové okruhy (na principu akupunkturních drah) a díky tomu vede k dokonalé harmonizaci a relaxaci organismu.

Oxygenoterapie (kyslíková terapie)
Podle metodiky profesora Manfreda von Ardena. Jde o inhalaci 40% kyslíku dvoucestnou nosní sondou při současném podávání vitamínů a minerálů. Zvyšuje zásobení tkání kyslíkem a tím zlepšuje psychické a fyzické funkce organismu. Procedura je dobře snášena, pacienti udávají vymizení pocitu únavy, zlepšení celkové kondice.

Parafangový zábal
Aplikuje se především na oblast páteře, kloubů a svalů, dle předpisu lékaře, využívá se pomalého předávání tepla a účinných minerálů do těchto oblastí. Vede k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu. Formy aplikace: zábal rukou, malý parafangový zábal, velký parafangový zábal.

Perličková koupel
Využívá mikromasáže kůže bublinkami vzduchu z roštu umístěného na dně vany. Vede ke zlepšení prokrvení a celkové relaxaci organismu.

Pitná kůra
Základní léčebný prostředek v Karlových Varech. Jde o opakované dosované pití minerálních vod, přímo u vývěru, podle předpisu lékaře, který na základě pacientova zdravotního stavu a svých odborných zkušeností specifikuje množství, frekvenci a určí typ pramene. Optimální doba pitné kůry jsou 3 týdny, vhodné je opakovat 2x ročně s půlroční přestávkou.

Pneumopunktura
Jde o aktivaci aktivních akupunkčních bodů aplikací oxidu uhličitého pod kůži. Dochází k uvolnění bolestivých syndromů a funkčních poruch.

Podvodní masáž
Jde o masáž pod vodou, prováděná proudem vody. Celkově relaxuje a zlepšuje stav pohybového aparátu.

Reflexní masáž
Ruční masáž prováděná odborným rehabilitačním pracovníkem dle předpisu lékaře, zaměřená na odstranění patologických reflexních změn v oblasti pohybového aparátu, nejčastěji v oblasti páteře a s ovlivněním vegetativního nervového systému.

Reflexní masáž chodidel
Jde o ruční tlakovou masáž, při které dochází k působení na reflexní body umístěné na ploskách dolních končetin , Ploska představuje mikrosystém celého těla, prostřednictvím kterého je možno diagnostikovat a zároveň účinně působit na patologické procesy celého organismu.

Sauna
Komplex procedur na podporu regenerace a celkové relaxace organismu, představuje efektivní trénink vasokardiálního systému.

Sedativní masáž
Využívá sedativního - uklidňujícího efektu aromatických olejů a speciálních masážních technik za účelem dokonalé relaxace pohybového aparátu a psychiky.

Skořicový zábal
Je vhodným prostředkem proti celulitidě, což je kosmetický a zdravotní problém, který trápí většinu žen. Aplikuje se na nejvíce postižené oblasti (stehna, hýždě), na závěr se provádí krátká intenzivní masáž pomocí baněk, které ještě více urychlí krevní cirkulaci v kůži a podkoží a odplaví nežádoucí toxické produkty v buňkách.

Solná komora
Poskytuje příjemné a očistné mikroklima díky shromáždění velkého množství solných krystalů. Vhodná jako odpočívárna po sauně či páře, nebo jen k prosté očistě dýchacích cest.

Suchá uhličitá "koupel"
Forma aplikace uhličitého plynu ve speciálním vaku, naplněným kysličníkem uhličitým. Tato procedura je relativně šetrná a vhodná i pro starší pacienty, účinky jsou shodné jako u vodní uhličité koupele. Je rovněž používaná jako efektivní forma regenerace a rekondice ve všech věkových skupinách.

Uhličitá koupel
Koupel ve vaně s příměsí kysličníku uhličitého, vede k zlepšení krevního oběhu, poklesu tlaku krevního a celkové relaxaci.

Ultrasound - ultrazvuk
Procedura, využívající mechanické energie, pouze na lékařský předpis. Vhodná ke zlepšení prokrvení, vstřebání poúrazových otoků, hematomů, hlubokému prohřátí podkožních struktur i svalů. Široká indikační oblast - zejména afekce pohybového aparátu.

Vířivá koupel
Spojuje účinky teplé koupele a automatické podvodní masáže z trysek, umístěných po obvodu vany. Má příznivé účinky u poruch pohybového systému a celkově stimulační efekt.

Whirlpool
Příjemná vodní procedura, slouží jako příprava před pobytem v sauně, nebo před klasickou masáží. Spojuje účinky automatické podvodní masáže, vířivé a perličkové koupele.

V Karlových Varech si můžete objednat tyto pobyty:
Karlovy Vary Wellnes Relaxační pobyt 2 noci
Karlovy Vary Beauty pobyt pro ženy 2 noci
Karlovy Vary Romantika pro dva 2 noci
Karlovy Vary Krásná a svěží pro ženy 6 nocí

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 38.0 + 47.3

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy