Úvod » Články » Lázeňské procedury v lázních Mšené.

Články

Lázeňské procedury v lázních Mšené.

Baňkové masáže
Přináší velkou úlevu při napětí v oblasti páteře, způsobené narušením funkce vnitřních orgánů. Působí nepřímo přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány, odstraňuje jedy z tělních tekutin, prokrvuje tkáně. Baňkami masírujeme dané místo nebo baňky přiložíme dle potíží.
Indikace (na co pomáhají) - při bolestech páteře, onemocnění dýchacích cest, při poruchách krevního tlaku, v případě otoků, zánětů kloubů a při revmatických potížích.
Kontraindikace (kdy se nemohou provádět) – celková infekce, horečka, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace.

Pobyty v lázních Mšené můžete objednat zde

Reflexní terapie plosky nohy
Na plosce chodidla je mikrosystém těla, to znamená, že zde máme zobrazeno celé lidské tělo v absolutní podobnosti. Pokud v těle dojde k nějakým změnám, všechny se projeví na odpovídajícím místě chodidla. Tyto změny se projevují bolestí v tom daném místě a změnou citlivosti. Platí to i obráceně. Pokud najdeme změnu na chodidle, můžeme dle toho usoudit, jaký problém v těle pacienta je třeba řešit.
Indikace - při poruchách spánku, zácpách, průjmech, při bolestech zad, hlavy, při migrénách, v případě otoků, nachlazení a chřipky.
Kontraindikace – těhotenství, zánětlivé reakce nohou, diabetes, nádory na nohou.

Zábaly z mořských řas
Mořské řasy jsou zázračné rostliny. Obsahují výjimečně vysoké množství důležitých látek (minerálů, vitamínů, aminokyselin), které jsou nenahraditelné nejen pro pokožku, ale i pro celý lidský organismus. Dodávají vše, co je potřeba pro správnou funkci látkové výměny a rychle odbourávají jedovaté látky v těle.
Indikace - při snižování hladiny cholesterolu, podporuje pevnost a hustotu kostí, pomáhá při snižování nadváhy (narušují se tukové buňky), pro prokrvení pokožky, pro správnou funkci látkové výměny.
Kontraindikace – onemocnění štítné žlázy, popáleniny, horečka.

Čínská tlaková masáž
Řídí se teorií čínské medicíny, zdůrazňuje celistvost organizmu. Tlakové masáže bodů a meridiánů (drah) kladou důraz na léčení choroby, doprovázené snížením spotřeby léků a u lehkých onemocnění rychlostí okamžitého účinku.
Indikace - při bolestech hlavy, migrénách, při nespavosti, vysokém tlaku, při problémech s dýcháním, zažíváním, při parézách, na otoky končetin a bolesti kloubů.
Kontraindikace - při těhotenství, vysokém krevním tlaku, zánětech žil, křečových žilách, při bolestech selhání srdce.

Manuální lymfodrenáž
Cílem lymfatické masáže je obnovení a zvýšení oběhu lymfy. Při terapii dochází k pocitu uvolnění, relaxace a regenerace, kdy lymfa (mléčná tekutina) odvádí do krve s odpadními látkami a toxiny nadbytečné tekutiny z tkání a mezibuněčných prostor.
Indikace - v případě chronických otoků, revmatických otoků, při žilní nedostatečnosti, nedokrevnosti při podpůrné léčbě celulitidy.
Kontraindikace - při vysokém krevním tlaku, při špatné funkci štítné žlázy, při rakovinných nálezech.

Klasická masáž
Je řada mechanických podnětů, které se provádějí na těle nemocného s léčebným účelem, při kterém dochází k odstranění povrchové a zrohovatělé vrstvy kůže. Při klasické masáži se zvyšuje sekrece potních žláz, dochází k prokrvení, zlepšuje se svalová činnost, v neposlední řadě se snižuje bolestivost.
Indikace - při chronických chorobách dýchacích cest, chronických revmatických chorobách, při stavech po fyzickém vyčerpání a svalové únavě, při chorobách krevního oběhu a cév.
Kontraindikace - při hořečnatých, infekčních a akutních zánětlivých stavech, při krvácivých stavech, při pokročilé osteoporóze, při kožní afekci, graviditě, při menstruaci.

Medová masáž
Hlavním efektem masáže je vytahování škodlivin z kůže a těla. Na tělo se nanese malé množství medu, které se rozetře a pohybem dlaní se využívá energie podtlaku. Napětím a podtlakem se z kůže a svalů začnou vytahovat všechny škodlivé látky. Ve finální části se z medu stane pěna, která se zabarví až do hnědočerné barvy.
Indikace je velmi široká při cévních onemocněních, při poruchách slinivky, při střevních a žaludečních potížích, při jaterní nemoci, v případě slabosti ledvin, revmatických onemocněních svalů a kloubů, artróze, degenerativních onemocněních nebo při poruchách spánku.

Thajská masáž
Tato masážní technika je stará více než 2 500 let. Jde o masáž celého těla, která má léčebný účinek na celkovou fyzickou a psychickou relaxaci, odbourávání svalových spazmů a blokád, vyvážení rovnováhy organismu. Rytmickými houpavými pohyby se postupně dostáváme do hlubokých tkání a pomocí akupresurních bodů je propracujeme.
Indikace - při chronických bolestech zad, na zkrácené svalové struktury, při celkovém oslabení.
Kontraindikace - při těhotenství, nádorech, při akutním onemocnění.

Koupele
Doplňkové terapie na zlepšení elasticity pokožky, na zmírnění pocitu napětí.

Perličková koupel – doplňková terapie na uvolnění a relaxaci organismu, ze dna vany jemně probublává stlačený vzduch, který lehce masíruje. Uhličitá koupel - doplňková terapie na uvolnění a relaxaci organismu, při pobytu v minerální uhličité vodě dochází k jemné masáži celého povrchu těla bublinkami obsaženými ve vodě
Bylinná koupel – doplňková terapie na povzbuzení organismu, odstranění únavy, na klouby postižené artrózou, na odstranění stresu. Druhy koupelí: stimulační, regenerační, pohybová, relaxační.
Calmonalová koupel – doplňková terapie na revmatologická nezánětlivá mimokloubní onemocnění, může dojít k přecitlivělosti na některou složku (vrbová kůra, kopřiva, heřmánek, máta, levandule).

Medovo mléčný zábal
Zlepšuje výživu a elasticitu pokožky, zmírňuje pocity napětí, obsahuje cenné součásti, mléko, laktózu, mléčnou kyselinu, mléčnou bílkovinu, lipidy, mléčný cukr. Zanechává pokožku hedvábně jemnou a lehce provoněnou příjemnou vůní medu.

Zábaly z mořských řas
Vyvinuté zvlášť pro zeštíhlení postavy. Zábaly z řas mají vliv na tukové tkáně, díky vysokému obsahu Fucus Vesiculosus, který kromě všeho ostatního přidává pokožce pevnost a elastičnost. Tento přípravek je obohacen řasami Lithothamnium Calcareum, které vyživují organismus vitamíny skupiny B a C, a také změkčují a vyživují pokožku. Po proceduře se pokožka stává velmi hebkou a hladkou.
AKTIVNÍ PŘÍSADY
- Rudé řasy Lithothamnium Calcareum : Bohaté na vitamíny skupiny B a C. Hlavně způsobují zvláčnění, uklidnění, změkčují, mají výživné vlastnosti a schopnost doplňovat organismus minerály.
- Řasy Fucus vesiculosus : Bohaté na mikročástice, jód, aminokyseliny, vitamíny A,B,C,D,E. Stimulují krevní oběh a způsobují rozšíření cév, což napomáhá lepšímu odvodu nečistot z organismu. Stimulují procesy buněčné regenerace, změkčují a chrání pokožku. Používají se v přípravcích na hubnutí.
- Bílá hlína (kaolín) : Podporuje zmenšení otoků, stagnačních jevů ve vrstvě podkožních buněk, používá se k léčení celulitidy.

Koupel z mořských řas
Krém je složen z vysoce koncentrované řasy Laminaria Digitata, často využívané v programech proti celulitidě a na hubnutí a je určen speciálně k provádění balneo procedury na hubnutí. Laminaria Digitata obsahuje vysoké procento mikročástic, jód a jiné prospěšné látky potřebné našemu organismu. Krém se velmi rychle rozpouští ve vodě a je příjemný na použití.
AKTIVNÍ PŘÍSADY - Řasy Laminaria Digitata

Kryogenní maska na nohy
Kryogenní maska na nohy na základě alginů a řas Laminaria Digitata má dvojitý účinek : současně modeluje postavu a řeší problém "unavených" nohou. Díky vysoké koncentraci laminarii, maska aktivuje krevní oběh, aktivně působí na cévy, zpevňuje je, nasycuje pokožku potřebnými minerály a mikročásticemi. Řasy aktivně působí na místní usazeniny tuku a celulitidu, přidávají pokožce pevnost, a mentol osvěžuje, uklidňuje a snižuje otoky.
AKTIVNÍ PŘÍSADY
Řasy Laminaria Digitata: aktivizují krevní oběh, vyživují pokožku mikročásticemi
Mentol: tonizuje, osvěžuje, snímá únavu a otoky

Zábal z mořského bahna
Díky hlubokému proniknutí, tato rostlinná hliněná maska nasycuje minerály, tonizuje, zbavuje nečistot a stabilizuje rovnováhu pokožky. Zlepšuje celkový stav, absorbuje toxiny z podkožních tukových tkání, působí relaxačně a pomáhá hubnutí. Maska z mořského bahna zbavuje svalového napětí a může se využívat na léčení revmatismu.
AKTIVNÍ PŘÍSADY
Mořské bahno: vytěžené z hloubky více než 10 m a očištěné od ztvrdlých částic, mořské bahno má unikátní vlastnosti, neobsahuje žádné škodlivé příměsi a je bohaté na minerály a mikročástice, které jsou výjimečně užitečné a potřebné buňkám naší pokožky a celému organismu.
Éterický levandulový olej : má silný antiseptický účinek, je protizánětlivý a ulehčuje od bolesti. Zlepšuje práci srdečního svalu, snižuje arteriální tlak, reguluje práci zažívacího traktu, je efektivní při depresích, nespavosti, podráždění, melancholii, hysterii, pomáhá s problémy pokožky neuroendokrinologického charakteru (ekzémy, dermatózy).

Koupel se solí z mrtvého moře
Koupelová sůl je bohatá na minerály z Mrtvého moře. Čistí a hydratuje suchou pokožku, je ale vhodná pro všechny typy pleti. Lze ji používat buď koncentrovaně, pokud je vaše plet vysušená nebo vás trápí bolavé klouby, či v menší koncentraci pro příjemnou relaxaci a osvěžení.

Slupovací tělová maska z mořského bahna
Unikátní kombinace extraktu z mořských řas a bahna z Mrtvého moře zajišťuje tělové masce vynikající účinnost. Přípravek zlepšuje oběh krve v problémových partiích a pomáhá tak bojovat s celulitidou. Navíc maska příjemně chladí a osvěžuje tělo i duši.

Tělový peeling se solí z mrtvého moře
Peeling (oloupává - odstraňuje odumřelé kožní buňky) obsahuje sůl z Mrtvého moře, kokosový olej a vitamín E. Po jeho aplikaci bude pokožka celého těla vláčná a jemná.
Složení:
Sůl z Mrtvého moře: odstraňuje odumřelé buňky, obnovuje strukturu pokožky
Vitamín E: antioxidant, napomáhá přirozené obnově pokožky
Kokosový olej: hydratuje pleť

Čokoládový zábal
Lék na zjitřené nervy a stárnoucí pokožku. Působí blahodárně zvlášť v podzimních, zimních a jarních měsících, ale ani v letním období není k zahození. Čokoláda totiž pokožku zvlhčí, vyživí a omladí. Během několika minut zbaví pleť vrásek, šupin seschlé kůže a vrátí jí jemnost a pružnost.

Pobyty v lázních Mšené můžete objednat zde:

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 28.9 + 7.2

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy