Úvod » Články » Lázně Teplice nad Bečvou - tady se léčí mrazem

Články

Lázně Teplice nad Bečvou - tady se léčí mrazem

Teplice nad Bečvou leží na levém břehu řeky Bečvy v kopcovitém terénu s překrásným pohledem do kotliny v níž protéká řeka.  Z obce je za pěkného počasí vidět panoráma Beskyd s Radhoštěm a Lysou horou, Hostýnské i Oderské vrchy.
Historie
Začátky lážeňského využití můžeme nalézt v roce 1553, kdy nechal tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí vybudovat kamennou nádrž ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny minerální vody. V roce 1711 byla na levém břehu řeky Bečvy postavena první lázeňská budova v místě dnešního lázeňského sanatoria Bečva. Ve třicátých letech 20. století byly vědecky prokázány léčebné účinky zdejší unikátní minerální vody pro léčení srdečně-cévních onemocnění a začalo období velkého rozmachu lázní. V současnosti se lázně Teplice nad Bečvou specializují na moderní rehabilitaci klientů s počínajícími srdečně-cévními potížemi s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod.
Za zmínku jistě stojí také Zbrašovské aragonitové jeskyně, jejichž vchod byl objeven přímo na území obce v roce 1912 bratry Chromými. Při pobytu v teplických lázních byste jejich návštěvu neměli opomenout.
Léčba
Důležitým léčebným prostředkem je termální alkalická zemitá kyselka s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálé teploty 22,5 °C. Kyselka pramení ve velkých hloubkách a je zachycena ve třech vydatných pramenech - Kropáčův (60,5m) Gallašův (143m) a Jurikův (101,8m).
K léčbě se využívá zejména vodoléčba ( CO2 uhličitá koupel, CO2 plynový bazén, podvodní masáž ruční, vířivá lázeň nožní, vířivá lázeň celotělová, střídavá nožní lázeň, skotské střiky aj). Aplikace tepla a chladu (přísadové koupele, bahenní zábaly, parafínové a parafangové zábaly, kryoterapie), elektroléčba ( iontoforézy, galvanizace, diatermie, solux, horské slunce, ultrazvuk, magnetoterapie), masáže, oxygenoterapie, inhalace, aj.
Léčí se zde zejména nemoci srdce a cév ( stavy po prodělaném infarktu myokardu, po zánětech srdečního svalu, chronická ischemická choroba srdeční , vysoký krevní tlak I. - III. stupně ischemická choroba dolních končetin, stavy po zánětech žil, chronická onemocnění žilního a lymfatického systému aj.)
Novinkou, kterou nabízí lázně Teplice nad Bečvou, je kryoterapie, tedy léčba chladem. Chlad je starý léčebný prostředek proti bolestem a zánětům. Lékařské studie i klinické zkoušky po celém světě ukázaly, že jeho působení na celé tělo je vhodné při terapii revmatických a chronických zánětlivých onemocnění pohybového aparátu.
Celotělovou chladovou terapii je možno využít pro zánětlivá revmatická onemocnění, artrózu, lupenku, celulitidu a nadváhu, obtíže při menopauze nebo chronické bolesti, léčbu psychické deprese, úzkosti, stres, bolesti kloubního, vazivového a svalového aparátu.
Pomáhá při přetížení organizmu v průběhu intenzivního tréninku. V oblasti regenerace a prevence zpomaluje stárnutí, zvyšuje výkonnost imunitního systému a navozuje pocit štěstí.
Ubytování
Komfortně vybavené lázeňské sanatorium Moravan*** se tyčí nad údolím řeky Bečvy a je obklopeno zelení. Umožňuje ubytování pro 102 klientů v pokojích I.kategorie vždy s hotelovým trezorem, TV, SAT, lednicí a soc. zařízením.
Využít můžete CO2 uhličité koupele, oxygenoterapii, EKG, biolampy, cvičnou ergometrii, zátěžovou ergometrii, inhalace, elektrolečbu, agnetoterapii, podvodní masáže, parafínové zábaly, individuální tělocvik a mnoho dalších léčebných kůr.
Pro relaxaci je klientům k dispozici rehabilitační bazén a sauna. Ze služeb může sanatorium nabídnout kosmetiku, pedikůru, půjčování cyklistických kol, stolní tenis, šachy, knihovnu či odborné přednášky.
Vlastní stravovací provoz, kde se připravuje dietní (k výběru 9 diet) i klasická strava. Denně otevřená příjemná kavárna s kapacitou 50 míst a v letních měsících je také k dispozice venkovní terasa.

Lázeňské sanatorium Bečva*** ve funkcionalistickém stylu, leží v srdci lázní Teplic nad Bečvou na břehu řeky Bečvy, obklopeno Zbrašovskými aragonitovými jeskyněmi a přilehlými parky. 
Využít můžete tyto procedury - ECHO, EKG, spirometrie, spiroergometrie, cvičná ergometrie, zátěžová ergometrie, Ergo Line, inhalace, biolampy, elektroléčba, vakuum kompresivní léčba, diathermie, vasotrain, magnetoterapie, cvičení v tělocvičně, individuální tělocvik, vodoléčba, uhličité koupele, plynové koupele, masáže, parafín aj.
Kvalitní kuchyně s výběrem  9 diet, Kavárna Bečva (70 míst + terasa se 100 místy) s celotýdenním provozem.

V lázních Teplice nad Bečvou Vám nabízíme tyto pobyty:
lázně Teplice n. B. Moře v Čechách 2 noci
lázně Teplice n. B. Relaxační pobyt 2 noci
lázně Teplice n. B. Moře v Čechách 6 nocí
lázně Teplice n. B. Pobyt odvykání kouření 6 nocí

zpět

GALERIE


Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou

Jurikův pramen

Kropáčův pramen

Kropáčův pramen

Minigolf

Bazén s protiproudem

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Lázeňský dům Moravan***

Solná jeskyně

Solná jeskyně

Solná jeskyně
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 40.8 + 19.5

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy