Úvod » Články » Vyzkoušel jsem polárium - kryocentrum

Články

Vyzkoušel jsem polárium - kryocentrum

Vyplnění krátkého dotazníku a změření tlaku bylo dílem okamžiku. Tlak 130 na 80. Jdeme na to. Převlékl jsem se do bavlněných trenek, nasadil ponožky, rukavice a čelenku. (ženy dostanou také trenky ale i triko)
Před samotným poláriem jsou vyrovnané dřeváky a vybírám si roušku na pusu. Polárium vypadá jako sauna, jenom velký displej s teplotou místo + 100°C ukazuje - 118°C.
Nervozita stoupá, jaké to asi bude?
Sestupuji ze schodů do jakéhosi předsálí, kde už je docela zima (-10 stupňů) a začínám si říkat: "Do čeho ses to zase pustil?"
Ještě poslední instrukce od personálu a otevírám prosklené dveře, za kterými je neprostupná mlha. Dveře se za mnou zavírají a já konečně vidím vnitřek. Opravdu to vypadá jako sauna, jen sedačky chybí a v prostoru 2 x 2 metry se chodí dokola. Ledový vzduch mne ofukuje ze všech stran a já se snažím nadechovat nosem a vydechovat pusou, přesně podle instrukcí. "Jestli já tohle vydržím?" říkám si.
Pííííp. Oznamují mi, že jsem uvnitř minutu a půl.
Otáčím směr pochodu a začínám si na mráz zvykat. Z pod roušky mi občas vylétnou ledové vločky, tady i můj dech mrzne.
Pííííp, pííííp. Dvě minuty. Jako začátečník bych už měl jít ven, ale mě se to začalo líbit a tak si pobyt ještě prodlužuji.
Píííp. Dvě a půl minuty.
Jdu ven. Chvíli v předsálí rozmrzám a vystupuji po schodech nahoru. Chlupy na rukách a nohách mám zježené, kůži trochu začervenalou, ale zima mi není. Displej ukazuje teplotu - 128 stupňů. Roušku odhazují v dál (do koše) a směřuji do posilovny. Tam je několik rotopedů, šlapadel a také rotoped s křeslem, ve kterém může jezdit i paní kolem 70ti, která šla do polária po mě a je po operaci kolena.
Jízdou na rotopedu se rozehřívám a zaplavuje mě takový povznášející pocit. Usmívám se až si připadám jako blázen a cítím se plný energie.
Osuším orosené čelo, převléknu se a směřuji do solné jeskyně. Sedám si do pohodlného křesla a za tichých tónů relaxační hudby vstřebávám v solné jeskyni jedinečný zážitek z jeskyně polární. 45 minut pobytu v místnosti plné mořské soli se podle odborníků vyrovná třem dnům u moře.
Každopádně jsem si v jeden den užil ledu i moře, no řekněte, kdy se vám to podaří?

Dárkový poukaz do polária - kryocentra si objednejte zde: Kryocentrum (polárium)

Pokyny pro vstup do polária
1. Před vstupem do polaria musí být klient dokonale suchý v oblasti kožních záhybů (pažní a podkolenní jamky, za krkem, ve slabinách) a oblečen ve speciálním ochranném oděvu do polaria. Před aplikací procedury se klient v prostorách šatny a čekárny chová klidně. Na proceduru přichází v dostatečném předstihu (alespoň 15 minut).
2. Pokud dojde mezi dvěmi aplikacemi celotělové kryoterapie ke změně zdravotního stavu klienta, je tento povinen změnu zdravotního stavu oznámit lékaři. Lékař rozhodne o pokračování nebo eventuálním přerušení série procedur.
3. Správné použití ochranných pomůcek a oděvu kontroluje před vstupem do polaria personál. Zvláštní pozornost je nutno věnovat krytí úst, nosu a uší, dále okrajovým oblastem rukou a nohou.
4. Před vstupem do polária se klient, po sejítí schodů, zastaví asi na 30 sekund před vlastními skleněnými dveřmi, kde je teplota kolem -60 °C, aby proběhlo předchlazení, potom vstoupí do polária.
5. Před aplikací procedury je zakázáno požívání alkoholických nápojů a tekutin s obsahem kofeinu. Tyto látky mohou negativně ovlivnit průběh procedury, u alkoholu může požití narušit aplikaci procedury jiných klientů.
6. Klient věnuje pozornost během procedury dýchání, které má být mělké (ne hluboké), nádech se provádí nosem a dvojnásobně delší výdech ústy – vhodné nacvičit ještě před vstupem do polária.
7. Během pobytu v poláriu je doporučována klidná chůze kolem obvodu kabiny, bez vzájemného se dotýkání klientů. V poláriu je zakázáno provádění tření těla a třepání končetinami.
8. Do polária je zakázáno brát a dotýkat se kovových předmětů, doporučuje se sundání si kovových naušnic, řetízků, brýlí, náramků a hodinek vzhledem k možnosti vzniku popálenin z mrazu.
9. Po uplynutí stanovené doby pobytu v poláriu – po zaznění zvukového signálu – klient opustí po schodech prostor polária a přemístí se do tělocvičny k provádění tělesného cvičení v minimální délce 20 minut.
10. Pokud klient po vstupu do polária a v průběhu aplikace chladu pocítí jakoukoliv indispozici, je povinen neprodleně prostor polária opustit a upozornit dozorující zdravotnický personál.
11. Pro následující pohybovou aktivitu ve fitcentru si klient s sebou přinese vlastní sportovní obuv, oděv a ručník.

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

28.06.2009
Komentář: Já jsem Polárium vyzkoušela také a byl to neopakovatelný zážitek. Přestože teplota - 160 není zrovna moje kafe, tak se mi to opravdu moc líbilo a cítila jsem se o poznání lépe.

23.02.2009
Komentář: Ano. Se mnou byla v poláriu paní po totální endoprotéze a vyšla zcela bez problémů. Veliký mráz v poláriu působí pouze na povrchu kůže, nemusíte se bát, že by kovy v těle promrzly nebo způsobovaly nějaké problémy.

21.02.2009
Komentář: Smí se do polária, když má někdo kovové předměty voperovány?

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 0.9 + 39.2

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy