Úvod » Články » Letecký eurovíkend Paříž - prodloužený víkend v Paříži

Články

Letecký eurovíkend Paříž - prodloužený víkend v Paříži

Na světě existuje jen málo měst, která vyvolávají tak rozmanité a rozporuplné pocity. Je to ale město plné neuvěřitelných možností a vždy Vás něčím novým překvapí. Paříž, město ležící na Seině, je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Evropy.

Řada staveb v Paříži a jejím okolí patří k nejkrásnějším na světě. Některé vám budou povědomé ze známých filmů jako jsou třeba Amélie z Montmartru, Moulin Rouge, Zvoník z chrámu Notre-Dame nebo Johanka z Arku. Celé centrum Paříže na nábřeží Seiny, ale také katedrály v Chartres i v Remeši a samozřejmě zámek a zahrady ve Versailles jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO.

NÁŠ TIP: LETECKÉ EUROVÍKENDY PAŘÍŽ S PRŮVODCEM NEBO LEVNÉ EUROVÍKENDY (LETENKA + HOTEL)

Při své návštěvě Paříže bychom neměli zapomenout na uměleckou čtvrť Montmartr s bazilikou Sacré-Coure, na čtvrť Champs-Elysées známou svými širokými bulváry, drahými exkluzivními obchody a přepychovými paláci (Elysejský palác - sídlo prezidenta) , na Vítězný Notre Dame Pařížoblouk, jehož vyhlídková terasa poskytuje jeden z nejkrásnějších pohledů na Paříž, na čtvrť La Defense, které dominuje La Grande Arche a cítíte se tu jako v měsíčním městě, a samozřejmě na Eiffelovu věž, která zůstává nejtypičtějším symbolem Paříže. Galerií Louvre, kde se to světoznámými obrazy a sochami jen hemží, se dá procházet celý den.

Versailles: Ludvík XIV z původně loveckého zámečku nechal vybudovat zámek, který je dodnes jednou z nejskvělejších barokních památek z konce 17. stol. Výstavbou budov byl pověřen architekt Le Vau a zahradní architekturou Le Nôtre. V r. 1678 se prací na dalším rozšíření zámku ujal architekt Jules Hardouin-Mansart, který zde setrval až do své smrti o 30 let později. V té době vznikl mj. zámek Velký Trianon. Le Brun byl v l. 1661 - 1690 pověřen vedením malířů, sochařů, tapetářů, kovotepců a dalších umělců. Práce trvaly více než 50 let a většinu času na ně dohlížel sám Ludvík XIV.

Zahrada ve Versailles v PařížiVersailleské zahrady: rozloha Versailleských zahrad je okolo 100 ha a délka promenády od zámku do jejich nejzápadnějšího okraje je 950 m. Jsou typem francouzské zahrady esteticky a účelně členité mnohými terasami a fontánami, ozdobené množstvím soch a sousoší. Na zahrady je nejkrásnější pohled z terasy v průčelí zámku, která je vyzdobena dvěma obřími vázami - Válka (na severní straně) a Mír (na jižní straně).

Orientační ceny v Paříži:

pohlednice od 0,40 - 1 EUR, známka do ČR stojí 0,65 EUR
voda cca od 0,50 EUR, džus cca 2 - 3 EUR, ( v restauracích dražší )
káva v restauraci cca od 2 EUR, obložená bageta 3 - 6 EUR
oběd nebo večeře v restauraci MENU s 3 chody bez nápoje cca od 15 EUR

Doprava po Paříži:
carnet (tj. 10 jízdenek) stojí 11,40 EUR – platné pro metro, autobusy, tramvaj, RER v centruPohled na Paříž z Eifellovy věže

Vstupy – orientační ceny:

Eiffelova věž                      8,00 EUR do 2. patra, na vrchol 13 EUR,
                                            pěšky do 2. patra 4,50 EUR (dětské slevy cca 50%)
Louvre                                9,00 EUR / první neděle v měsíci zdarma
Musée d´Orsay                 8,00 EUR / první neděle v měsíci zdarma
Musée Rodin                    6,00 EUR / první neděle v měsíci zdarma
Invalidovna                        8,50 EUR
Vítězný oblouk                   9,00 EUR

VSTUPNÉ ZDARMA:
Občané Evropské unie, tedy i České republiky, mladší 26 let mohou od soboty 4. dubna 2009 navštěvovat ve Francii zcela zdarma pět desítek muzeí a asi stovku dalších národních památek. Přístupné se tak stane pro mnoho lidí muzeum Louvre, královský palác ve Versailles nebo opatství na ostrůvku Mont-Saint-Michel. 

Vstup zdarma do muzeí jako Louvre, Orsay a Cluny se týká jen stálých expozic. Ty dočasné budou dál za peníze. Lidé mladší 26 let se bez nutnosti platit dostanou také na pařížský Vítězný oblouk či do věží katedrály Notre-Dame a chrámu Sacré-Coeur, nebo do středověkého města Carcassonne.

TIP PRO VÁS
Tower Flowers - PařížNe příliš známou  zajímavostí Paříže je tzv. Tower Flower, dům celý zahalený do květináčů s bambusem. Architekt Edouard François ho stvořil v Tower Flower - Pařížroce 1999. S docela obyčejného paneláku tak vytvořil oázu zeleně a jejich obyvatele přiblížil životu na venkově. Bambus v horkém létě působí jako vynikající klimatizace a listy ve větru příjemně šustí. Zavlažování je vedeno skrz zábradlí balkonů.
Omýtka domu vypadá jako oprýskaná, ale není tomu tak. Je to pouze výsledek příjezdu aut s různým betonem během stavby.

Dům Flower Tower najdete v 17. pařížském obvodu na ulici 23, rue Albert Roussel.

Rádi byste letěli na eurovíkend v Paříži? Podívejte se na eurovíkendy Paříž a vyberte si.

___________________________________________________________________________________________________

Solární plachta CorniSun s nylonem transparentní

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

20.02.2014
Komentář: Dobrý den, chtěla bych zjistit cenu zájezdu od 7.3 -9.3.2014 pro 3 osoby v 3***

06.01.2014
Komentář: Dobrý deň!

Zaujímala by ma Vaša ponuka na predĺžený víkend v Paríži (22. - 25. 5. 2014) pre dve osoby, letecky z Ostravy, min v hoteli *** s raňajkami.

Ďakujem,

S. Kovalčíková

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 25.4 + 14.9

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy