Úvod » Články » Masáž lávovými kameny – kdo nezkusil, o mnoho přišel.

Články

Masáž lávovými kameny – kdo nezkusil, o mnoho přišel.

Také si podle všech fotografií a stručných popisů masáž lávovými kameny představujete jako relaxační ležení s teplými kameny na zádech? Všichni, kterých jsem se ptal, mi ji tak popsali. Dokonce se našli i tací, kteří by na nic tak „nudného“ jako jsou „kameny“, nikdy nešli.
Velký omyl. To co jsem zažil při masáži lávovými kameny, se dá přirovnat k libým pocitům při vrcholném prožitku.
Byl jsem již na masáži relaxační, klasické, thajské, ale při těch se Vás vždy dotýkají pouze ruce maséra (masérky). A i když jsou promazané krémem, olejem, čokoládou, medem a dalšími „mastmi“, jsou to vždy jenom ruce a ty mají hrbolky a rýhy. Ani ty nejjemnější masérovy ruce se nevyrovnají svojí hladkostí lávovým kamenům. Je na těle jen málo míst, která jsou tak hladká. Ani ten pověstný zadeček miminka se svojí hebkostí lávovým kamenům nevyrovná.
Začátek masáže byl podobný, jako jsem zažil již nesčetněkrát. Položil jsem se na břicho na masážní stůl, hrála relaxační hudba a žaluziemi probleskovalo ranní slunce. A pak přišel ten hlavní rozdíl. Namísto studeného gelu na mě začala masérka pokládat příjemně nahřáté kameny. Teplo se mi postupně rozlévalo kolem celé páteře, tak jak se kameny dotýkaly jednotlivých čaker (energetická centra na těle každého člověka) kde byly rozmístěné. Zatímco jsem si užíval příjemného tepla na zádech, masírovala mi teplým olejem svaly nohou. Nejdříve rukama, po chvíli lávovými kameny.
To, že jste masírováni kameny, poznáte hned. Jednak podle tepla, které vyzařují a také podle jejich hladkosti. Jelikož mám chlupaté nohy (na depilaci jsem se ještě neodvážil) při masáži rukama to v tiché místnosti šustilo i když byly namazány teplým olejem. Ne tak při použití kamenů. I na chodidlech (a že jsem lechtivý) byl jejich dotek velmi příjemný.
Během pomalého snímání jednotlivých kamenů ze zad mi masérka vysvětlila, že podle zarudnutí nebo bledosti kůže pod kameny je možno rozpoznat onemocnění. Pokud je místo bledé, tělo vysálo všechnu jejich energii a ta část těla, ke které patří, by se měla léčit (například čakra srdce, žaludku atd.). Pokud je místo jemně narůžovělé, je všechno v pořádku. Červená skvrna znamená blokaci svalů a ta by se měla masáží nebo fyzioterapií odstranit.
Masáž zad byla pro mne nejpříjemnější část. Díky plochému tvaru kamenů jsem cítil každý jednotlivý úpon i sval, po kterém masérka přejela. Pocit příjemného dotyku, relaxace, tepla a naprostého uvolnění prostupoval celým mým tělem.
Po otočení na záda mi byly znovu položeny kameny na jednotlivé čakry na břiše, na čelo a do každé ruky. Byla tak propojena důležitá tělesná centra a kdybych nebyl tak nervózní, abych nic z průběhu masáže nezapomněl a mohl to popsat, asi bych na masážním stole usnul. Pak ještě reflexní masáž plosek nohou. Mezi jednotlivé prsty mi masérka vložila malé prohřáté kameny a zabalila je do ponožek. Masáž byla u konce a nastala chvíle, kdy tělo vstřebávalo teplo všemi končetinami, hlavou i trupem. Naprostá relaxace a uvolnění.
Masérka mi pomalu sundavala kameny z břicha a prsou (srdce prý mám v pořádku) a já jsem si vychutnával poslední chvilky klidu předtím, než se zase vrátím do reality všedních dní.
Pokud jste ještě nezkusili a já jsem Vás na „kameny“ navnadil, vyzkoušet je můžete při těchto pobytech nebo v kosmetických salonech z naší nabídky:
hotel Bílý Hořec Antistresový pobyt 2 noci
hotel Bílý Hořec Prodloužený víkend 3 noci
Thajské masáže

zpět

GALERIE


pro masáž lávovými kameny vše připraveno

hladkost lávových kamenů je neuvěřitelná

na masáž připraven

pokládání lávových kamenů

lávová relaxace

masáž nohou

masáž nohou

po prohřátí svalů jsou kameny odebrány

masáž zad lávovými kameny

masáž zad lávovými kameny

masáž nohou

masáž nohou

reflexní masáž nohou

reflexní masáž nohou lávovými kameny

lávový kámen
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 49.2 + 48.9

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy