Úvod » Články » Netradiční vánoční firemní večírek.

Články

Netradiční vánoční firemní večírek.

Středověký hostinec jen pár kilometrů od Prahy. Při vstupu na vás dýchne pohádkové prostředí, kde hloupý Honza leží na peci a nechá se přemlouvat, aby šel na draka. Pokud si sednete ke stolu, který sousedí s takovou pravou českou pecí poznáte, proč se mu z ní nechtělo. Taky jsou tato místa vždy obsazená jako první. No řekněte, sedíte si na kožešině a přitom si nahříváte záda. Jako v pohádce.

Z venčí vypadá hostinec jako kanadský srub, vždyť je taky postavený z kulatiny stejně jako v Kanadě. Veliká místnost pro 80 lidí, ve které se firemní (svatební, rodinné atd...) večírky konají je také celá ze dřeva. Dlouhé lavice u mohutných stolů zvou k posezení a tak se, jak lidé přicházejí, rychle zaplňují.
Na řadu přichází objednávka pití a pak už se první odvážlivci (nikdo jakoby nechtěl být první u jídla) blíží k dlouhému stolu na konci místnosti, obloženému již z dálky vonícími dobrotami. No řekněte, nechaly by Vás chladnými mísy s dozlatova opečenými krůtími stehýnky a křidélky, uzenými vepřovými koleny, pečeným lososem, domácí tlačenkou, zeleninou nakládanou i čerstvou a nezbytným voňavým chlebem? Myslím že ne a tak se po chvíli přesouvaly všechny tyhle dobroty mezi sedící osazenstvo.

A pak se ozvala rána jako z děla. Výstřel to byl sice jenom z pušky, ale vypadalo to tak. Do místnosti se vřítili po zuby ozbrojení žoldáci a začali se mezi sebou řezat hlava nehlava. Při boji od mečů létaly jiskry, takže si každý mohl udělat představu, že to opravdu není jenom jako. Vzdyť se také může skupina těchto bojovníků pochlubit vítězstvím na Evropském mistrovství středověkých skupin. Mrtvoly padaly k zemi a vítězové křičeli na oslavu. Poražení vyklidili bojiště a diváci se mohli zase v klidu pustit do skvělé bašty.

Pivo i víno teklo proudem a tak aby se potěšilo i oko, přicupitala sličná břišní tanečnice. K tanci jí hráli pocestní muzikanti, kterých bylo ve středověku všude plno. Zábava už byla v plném proudu a tak se někteří jedinci přidali a zkoušeli břišní tanec také.

V zákulisí se mezitím skupina šermířů připravovala na další vystoupení. Museli si vybrat oběti, které budou mučit. Osoby s pomocí šéfa firmy vybrány a jde se na to. Nejdříve přišel na řadu muž, kterého mučili vodou. Jednoduchý způsob jak z něj dostat to co potřebovali - strčili mu trychtýř do pusy a lili vodu dokud se nepřizná. Věděli jste, že velké množství (10-20 litrů) vody vypité najednou může člověka zabít?

Pak přišla na řadu žena. Na tu si připravili speciální skřipec, kterým jí drtili prsty až se přiznala i k tomu, co nespáchala. Jedna nešťastnice jí chtěla pomoci, ale chytili jí také a svázali je obě. Jedna už měla hlavu na špalku, kat zvedal sekeru, ale zničeho nic se objevil šlechetný zachránce a za řinkotu nožů a mečů obě dívky vysvobodil.

Zhaslo světlo a do místnosti vplula za doprovodu táhlých zvuků středověkých dud břišní tanečnice. V rukách držela svíce, se kterými při tanci kreslila ve vzduchu různé obrazce.

Čas již docela pokročil a tak se středověcí bojovníci, kejklíři i hudebníci rozloučili a přišla na řadu hudba současná. Při ní se hned zaplnilo místo mezi stoly tancechtivími dvojicemi, takže číšníci kteří nosili k zakousnutí domácí české koláče ani nemohli projít.

Večer přešel v brzké ráno a sál se pomalu vyprazdňoval. Někteří měli odvoz a jeli domů, ti ostatní si ustlali v maštalích. Tak říká majitel hostince malým pokojíkům (široká postel, umyvadlo a wc) ve kterých mohou unavení hosté spočinout.
Není to nádhera, svalit se po prohýřené noci do postele v dřevem provoněném pokoji?

Jelikož popsaná firemní akce byla uspořádaná pouze jako večírek, nebyla před ní žádná sportovní akce. V blízkosti hostince zajišťujeme jízdu na čtyřkolkách nebo střelbu z různých zbraní ve venkovní střelnici (samopal, ruční zbraně, střelba na holuby). V případě příznivého počasí lze také využít upoutaný horkovzdušný balón, který vyzvedává osoby jako ve výtahu. Obzvláště v noci je to nezapomenutelný zážitek a pohled na svítivou kouli ze země je úchvatný.

Anebo si objednejte pravou českou zabíjačku, se vším co k ní patří. Účastnili jste se nějaké? Ne? Zkuste to!

V případě zájmu k Vám rádi přijedeme a dojednáme Vaši firemní akci osobně. Rádi Vás uslyšíme na tel.: 266 312 425.

zpět

GALERIE


Interier hostince

Pravá česká pec

Interier hostince

Pohled z okna

Vše nachystáno...

Nejlíp je za pecí

Studené pivo, teplá pec. Co více si přát?

Krůtí křidélka do zlatova opečené

Nebo snad uzená vepřová kolena?

To já si dám pečeného lososa.

Holka já to s tím masem nebudu přehánět, dám si raději zeleninový salát.

Jedlo se, pilo a hodovalo a k tomu nám hráli...

Potulní muzikanti

Byli dva - ti muzikanti

Zato nás bylo hodně

Najeden a napit, oko mé se potěšilo, pohledem na sličnou břišní tanečnici.

Někdo se rád předvádí a tak si to chce zkusit také

Lepší je, když tančí sama

Nejdřív panáčka spoutali.

No a tohle z něho zbylo

I vodou se dá dobře mučit

Panenka se ještě směje, neví co jí čeká...

Smích už ji pomalu přechází

Přiznala se. Je to čarodejnice.

Hlavu hezky na špalek

Klid před popravou, prosím.

Špatně skončil kat po zásahu šlechetného zachránce.

Zase to jídlo...

Domácí koláče přijdou k chuti.

Zhasínáme

Břišní tanec se svíčkami

Šermýřský souboj

Holky to ale roztáčej co?

Dám si ještě kousek lososa

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka...

Jsi li znaven, můžeš si jít lehnout.

Pokojík malý, ale útulný.
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 2.0 + 28.4

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy