Úvod » Články » Romantický pobyt na zámku Mostov – nejen pro zamilované.

Články

Romantický pobyt na zámku Mostov – nejen pro zamilované.

Sen mnohé nevěsty je svatba na zámku. Některé se tento sen splní, vždyť obřad na zámku je dnes již docela běžný. Na zámku Mostov však můžete mít nejenom obřad, ale svatbu se vším co k ní patří, s hostinou, ubytováním hostů a zároveň zde můžete prožít i líbánky.
Příprava svatby je vždy spousta starostí, tak proč je nesvěřit někomu, kdo s nimi má zkušenosti a rád Vám poradí. Není toho málo, co je potřeba zařídit, aby ten jedinečný den Vašeho života proběhl bez problémů a všichni včetně svatebčanů na něj vzpomínali jako na nejkrásnější den života.
Pohromy před svatbou jsou postrachem všech, kteří mají její organizaci na starosti. Ztracené prstýnky, flek na svatební košili, zapomenutá kytice, propadlý občanský průkaz, zpoždění svědka atd. Pokud budou všichni svatebčané včetně novomanželů na jednom místě již od rána a obřad i hostina v jedné budově, odpadá vám spousta starostí.
Ženich si ráno po snídani oblékne oblek, utáhne kravatu, přečistí boty a může vyrazit. Nevěsta však se staženým žaludkem nemůže pozřít ani sousto, a tak si alespoň sezobne pár kousků ze snídaňového bufetu. To už ale na ni čeká kadeřník, aby jí upravil slavnostní svatební účes. Koně zapřažení do kočáru již řehtají na nádvoří a nervózně podupávají. Možná že jsou víc nervózní než ženich, kterému se potí ruce a neustále kontroluje v kapse krabičku s prstýnky. Nevěsta se obléká do nádherných svatebních šatů, zatímco rodiče obou snoubenců nervózně sledují hodinky a vyhlížejí oddávajícího a opožděné příbuzné. Svatební sál se plní hosty, oddávající je na svém místě a tak svatební obřad může začít. Svatební obřad
Popisovat průběh obřadu ve vysvěcené kapli zámku Mostov není třeba. Hlavní je, že na jeho konci se ze snoubenců díky dvakrát vyřčenému „ano“ stanou manželé. Koně jsou už celí nažhavení na jízdu po okolí zámku a tak novomanžel slavnostně doprovodí svou novomanželku, aby se vydali na jejich první společnou cestu manželským životem. Jelikož svatebčany již sužuje hlad, brzy se z té cesty vrátí a pustí se, plni dojmů z prvních minut manželského života, společnou lžící do svatební polévky. A pak už budou jenom hodovat, bavit se a tancovat, milovat se a…
Představa jako z pohádky? Ne, i Vaše romantická svatba nebo svatební cesta může proběhnout na zámku Mostov – vše zajistíme a připravíme.

Romantické pobyty na zámku
Kromě svatby zde však můžete prožít také relaxační víkendový pobyt. Ubytováni budete buď přímo na zámku Mostov (dvoulůžkové pokoje Standard / De Luxe s příslušenstvím) nebo v nově otevřeném zámeckém resortu Mlýn jen pár kroků od zámku. Zde naleznete kromě dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky také 4 apartmány pro 4 osoby. Pokoje jsou vybaveny stylovým rustikálním nábytkem a příslušenstvím (sprcha/vana, WC, satelitní TV). Součástí resortu je snídárna/ lobby bar, zahrádka, zázemí pro vydávání teplých a studených pokrmů a také nové wellness centrum s krytým bazénem s vířivkou, klasickou a aroma saunou, párou a velkým výběrem relaxačních masáží. Hosté ubytovaní na zámku využívají toto wellness centrum, hosté z resortu Mlýn zase restaurační zázemí zámku (3 restaurace, salonek, zimní zahrada). V areálu zámecké zahrady je pro všechny hosty k dispozici parkoviště. zámecká restaurace
Trochu z historie zámku Mostov
Panské sídlo - tvrz - v Mostově vzniklo v 15. století. Jeho mladší nástupce – zámek, byl založen ve vsi zřejmě až v 17. století a někdy v šedesátých letech 19. století byl zcela přestavěn v tehdy módním pseudogotickém stylu. Velkoprůmyslník Jiří Haas z Hasenfelsu, jeden ze spolumajitelů slavkovské porcelánky zámek zakoupil v roce 1886 a dotvořil podobu vnějšího průčelí, o čemž svědčí rodový erb ve štítu hlavního průčelí zámku.  Zámecká zahrada s množstvím různorodých okrasných keřů a listnatých stromů, především kaštanů, javorů, červených buků, smutečních vrb a platanů, bývala chloubou zámku.
V interiérech zámku se do současnosti z původního vybavení dochoval soubor 15 nádherných historických kachlových kamen v různých barevných provedeních. Byly využívány pro romantické stolování u otevřeného ohně, útulné posezení s přáteli v knihovně zámku nebo příjemný pocit v zámecké ložnici.
Nad hlavním schodištěm, po kterém se dostanete do svých pokojů, je umístěna jedna z největších vitráží (skleněná okenní mozaika) se světským motivem ve stylu secese. Znovu byl obnoven soubor pěti vitráží s motivy svatých v zámecké kapli a soubor čtyř vitráží v oknech jídelny pro hosty s různými nápisy.
Vprostorách recepce si v muzeu porcelánu společnosti Haas & Czjzek můžete prohlédnout přes 200 exemplářů různého porcelánu. Ozdobou sbírky je figurální porcelán. Velkou vzácností jsou získané předměty baronky Olgy Haas (rod Haasů vlastnil zámek do roku 1942), zejména její vějíře, slunečník a osobní šatstvo. V roce 1992 byl zámek zapsán do seznamu kulturních památek.

Na zámku Mostov můžete darovat nebo sami využít tyto pobyty:
zámek Mostov Romantický pobyt 2 noci
zámek Mostov - Mlýn Pohodový pobyt 2 noci
zámek Mostov Voňavý víkend 2 noci

zpět

GALERIE


zámek Mostov

zámecký park

kašna před zámkem

erb rodu Haasů na průčelí zámku

zámek Mostov

zámek Mostov - pohlednice

zámecký park

dětský den na zámku - v pozadí budova resortu Mlýn

muzeum porcelánu na zámku Mostov

Růžová zámecká restaurace

Modrá zámecká restaurace

Modrá restaurace s kachlovými kamny

zimní zahrada

odpočinek v zimní zahradě

zámecký dvoulůžkový pokoj

dvoulůžkový pokoj

dvoulůžkový pokoj - koupelna pro těl. postižené

dvoulůžkový pokoj De Luxe

resort Mlýn - dvoulůžkový pokoj

resort Mlýn - koupelna

resort Mlýn - dvoulůžkový pokoj

resort Mlýn - bazén

resort Mlýn - perlička v bazénu

rezervováno - romantická večeře při svíčkách
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 25.4 + 10.6

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy