Úvod » Články » Otevřeli jsme nejúčinější solnou jeskyni v Praze

Články

Otevřeli jsme nejúčinější solnou jeskyni v Praze

JAK PROBÍHALA VÝSTAVBA.

Solná jeskyně Solný Chrám v Letňanech je unikátní svojí stavbou a technologií cirkulace vzduchu
.
Ke stavbě stěn byly použity solné brikety (celkem 12 tun soli). Ty byly slisovány, bez jakýchkoliv příměsí, pod obrovským tlakem z rozdrcených krystalů mořské soli Mrtvého moře. Ze solných briket byly postaveny stěny jeskyně stejně jako zeď domu, jen místo cementové malty byla použita solná malta s malými krystaly soli.
Stěny jeskyně jsou díky tomu porézní a průchozí pro vzduch. Jsou Stěna solné jeskyněodsazené od stěn místnosti a za ně je vháněn čerstvý vzduch. Ten nemá jinou možnost, než se přes porézní stěny protlačit do jeskyně. Průchodem skrz solné stěny se vzduch nasycuje mikročásticemi soli, minerály a látkami obsaženými v mořské soli.
Tato technologie zajišťuje uvnitř naší solné jeskyně vysokou koncentraci mořského vzduchu , který je cítit ihned při vstupu. Díky tomu se během 3/4 hodiny nadýcháte takového množství minerálů a soli, jako při 2 - 3 dnech strávených u moře.

JAK SE OBLÉCI NA POBYT V SOLNÉ JESKYNI.
Do solné jeskyně v běžném oblečeníV naší solné jeskyni (v jiné jeskyni to může být jinak) je udržovaná teplota mezi 20° - 22° Celsia. Vlhkost (doporučovaná lékaři i pro domácnosti) je mezi 40 - 50 % (uvnitř jeskyně je pro Vaši kontrolu vlhkoměr a teploměr). Podlaha je vyhřívaná podlahovým topením, takže je dostatečně teplá i pro chůzi v ponožkách nebo sezení.
Do solné jeskyně se chodí v běžném oblečení, nejlépe ve volných kalhotech a triku (sůl a minerální látky se tak dostanou k celému tělu). V šatně si uložíte do zamykacích skříněk kabáty, zujete boty a navléknete si návleky, případně si obléknete vlastní silné světlé ponožky, nejlépe bílé. (Jak jistě víte, sůl má tu vlastnost, že do sebe okamžitě nasaje jakoukoliv vlhkost - sype se na rozlité červené víno - proto ty návleky i na ponožky.
Pro děti doporučujeme uzavřené bačkůrky (do sandálek se jim při hraní dostanou krystaly soli a je jim to nepříjemné) nebo dostanou také návleky.

JAK PROBÍHÁ POBYT V SOLNÉ JESKYNI.
Začíná se v každou celou hodinu (prosíme o dochvilnost, po začátku pobytu již nemůže být nikdo vpuštěn). Doba pobytu v solné jeskyni je 45 minut.
Pro sezení jsou připravena polohovací křesla, která se dají sklopit jako lůžko. K dispozicI jsou příjemné deky na přikrytí.
Nejmenší návštěvník naší solné jeskyně - věk: 2 měsícePři pobytu rodičů s dětmi jsou hlavní světla rozsvícená, děti si hrají se solí, staví si bábovky, kluci nakládají sůl na náklaďáky pomocí bagrů, holčičky staví hrady ze soli a mušlí. Hraček je dost i pro 25 dětí, které k nám chodí se školkou.
Pro maminky s malými dětmi jsou připraveny karimatky, na které si mohou sednout při hraní s dětmi. Pouštíme dětské písničky z pohádek, večerníčků, Svěrák a Šíp atd...
Při pobytu dospělých se ztlumí hlavní světla, svítí pouze dekorační solné kameny ve stěnách a pouštíme relaxační nebo klasickou hudbu (podle přání klientů).

CO S SEBOU DO SOLNÉ JESKYNĚ.
Pro děti doporučujeme papírové kapesníky, protože pokud mají zastydlou rýmu, při pobytu se jim uvolňuje a někdy jim teče až na bradu :). 

CO NEPATŘÍ DO NAŠÍ SOLNÉ JESKYNĚ.
Je zakázáno brát do jeskyně jakékoliv jídlo a pití. Proč?
Ze soli na podlaze se drobky jídla již neodstraní a plesnivěly by tam. Stejně tak pití (ovocné šťávy, sladké minerálky atd...)
Nesmí se chodit naboso - pot z nohou je ještě horší než pití!!! Kromě toho při chůzi dětí po solných krystalech na boso může dojít k pořezání jemné dětské pokožky na chodidlech. Pokud mají ekzémy na nohách, doporučujeme mořskou sůl z Mrtvého moře na nožní nebo celotělové koupele. Zakoupit ji můžete přímo v naší solné jeskyni nebo přes e-shop.

Solná jeskyně Letňany
V ČEM POMÁHÁ POBYT V NAŠÍ SOLNÉ JESKYNĚ.
Pobyt v naší solné jeskyni podporuje léčbu astmatu, zánětu průdušek, atopických ekzémů, alergické rýmy, zánětu dutin (zastydlé rýmy), kožních alergií, psoriázy - lupénky, deprese, stresu, dysfunkce (nedostatečná funkce) štítné žlázy, akné.
Podporuje imunitu organismu v období chřipek, zrychluje spalování tuku, vyhlazuje vrásky a zpomaluje proces stárnutí.
Solná jeskyně se doporučuje nejen osobám se zdravotními problémy, ale také zdravým jedincům, např.sportovcům, kteří potřebují po intenzivním tréninku dočerpat minerály. Léčebné a relaxační kůry v solné jeskyni Vám poskytnou tolik potřebný odpočinek a uklidnění.
Viditelné zlepšení pocítíte již po 3-5 seancích, pro optimální účinek se doporučuje minimálně 5 procedur.
Pobyt v solné jeskyni se nedoporučuje osobám s hyperfunkcí štítné žlázy (z důvodu vyššího obsahu jódu ve vzduchu) a osobám trpícím klaustrofobií.

Máte další otázky? Možná najdete odpovědi na stránkách solné jeskyně Letňany v rubrice Ptáte se...

Udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví - objednejte Dárkový poukaz do solné jeskyně Letňany.

zpět

GALERIE


Mrtvé moře - Izrael

Mrtvé moře - Izrael

Strop solné jeskyně pokrytý krápníky

v solné jeskyni se relaxuje

děti si hrají a zároveň se léčí

miminka si nenásilnou formou uvolňují dýchací cesty

jeskyni navštěvují školky

dětem pomáhá při ekzému, alergiích, rýmě...

sůl z Mrtvého moře má obrovské léčivé účinky
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 8.2 + 38.3

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy