Úvod » Články » Víkendový pobyt u moře - Malta

Články

Víkendový pobyt u moře - Malta

Vypravte se s námi na víkend u moře. Ostrov malta je k takovému výletu jako stvořený. Pro Malťany podobně jako pro Francouze není jídlo jenom prostředkem k přežití, ale také způsobem, jak se sejít se známými a sdělit si s nimi novinky předešlých dní. Malťané se scházejí často v širokém rodinném kruhu nejen u příležitosti něčích oslav, popijí, povečeří a hlavně si popovídají. Chodí také poměrně často do restaurací – podobně jako u nás je nejvíc rušno v pátek a v sobotu.

NÁŠ TIP: VÍKENDOVÉ POBYTY U MOŘE MALTA - LETECKÉ EUROVÍKENDY

Navzdory poloze Malty ve Středozemním moři nejsou plody moře na jídelníčku častou specialitou. Malťané sice z velké části konzumují různé druhy ryb, ale krabi, mušle, chobotnice a další potvůrky se neobjevují moc často.

Malta má také vzhledem ke své poloze velmi blízko k Itálii, a to platí i o stravování – na denním pořádku tu jsou všemožné druhy pizzy a těstovin. Pokud chcete ochutnat některé maltské speciality, jako předkrm doporučujeme typické maltské slané sušenky (prodávají je všude v obchodech v malých 100g sáčcích), které se namáčejí do několika druhů pomazánek – velmi dobrá je česnekovo–sýrová nebo tradiční bigilla, která se vyrábí z čočky. Pravidelní strávníci českých kantýn, neděste se!!! Tato pomazánka chutná velmi dobře!

Jako hlavní jídlo poslouží chutné ravioli plněné ricottou nebo timpana, což je druh koláče plněného těstovinami, většinou penne nebo makarony, masem, cibulí a rajčatovou omáčkou. Pokud máte chuť na pořádný kus masa, zvolte specialitu Fenech–Maltese rabbit (králík, který je na Maltě připravován na mnoho způsobů a je považován za maltské národní jídlo – můžete zvolit například způsob, kdy se králík pomalu peče na česneku). Pokud by vám nevyhovovalo ani toto jídlo, můžeme ještě doporučit hovězí závitky zvané bragjoli (sekané maso s bylinkami a cibulí zabalené ve vepřovém plátku).

Příznivci ryb si přijdou na své v restauraci, kde podávají lampuki, což je koláč připravovaný z těsta dělaného z ryby lampuka (dorado). Tuto rybu můžeme zakoupit všude na trzích, stačí se jen zastavit, zaposlouchat se a pak už jít jenom po zvuku, který vydává prodavač těchto ryb, když vykřikuje: „Lampuki, puki!“

Po jídle můžeme ještě ochutnat sýr, který se vyrábí na sousedním ostrově Gozo. Tento sýr se jmenuje Gbej–niet [žbejnět] a nakládá se s bylinkami a pepřem – je trochu ostřejší. Jako dezert pak už můžeme zvolit například tradiční mandlové sušenky.

VÍKENDY U MOŘE - TIP NA VÝLET:

Valletta – doporučuji navštívit festival vína na Maltě ve dnech 6.– 8. srpna 2009 ve Vallettě v horních zahradách Barrakka (Upper Barrakka gardens) s nádherným výhledem na Velký přístav.

TIPY NA VYHLÁŠENÉ MÍSTNÍ RESTAURACE:

Surfside – je to jedna z nejstarších a nejznámějších restaurací na Maltě. Najdete ji ve Sliemě, přímo na pobřežní promenádě Triq It–Torri (Tower road). Pod restaurací se nachází bar, kde to žije po večerech, a hned u restaurace je i několik malých přírodních bazénků, kde máte možnost se vykoupat a v baru si zapůjčit lehátko. V restauraci si můžete vybrat z různých druhů pizz včetně pizzy jménem Maltija s maltským salámem a sýrem. Dále si můžete objednat těstoviny jako například Carbonara, Napolitana, Bolognese, a vybrat si z několika druhů hlavních jídel s masem.

Luciano – tato malebná restaurace se nachází ve Vallettě v Merchants street 21. Uchvátí vás hlavně originální výzdoba, možnost povečeřet u stolku přímo ve výklenku okna s výhledem na roztomilé uličky Valletty. V této restauraci doporučujeme ochutnat ravioli s gorgonzolou. Jednak jsou levné a také ty nejlepší, co jsem kdy měl!

Malta Labour Party restaurant – jedná se o restaurant jedné z maltských hlavních politických stran – Malta Labour Party. Je to pro nás poněkud neobvyklé, ale na Maltě si klub každé politické strany založí restauraci nebo bar, kam chodí jeho příznivci diskutovat o svých názorech a pobýt „mezi svými“.
Takovýchto klubů je na Maltě mnoho a bývají vcelku levné a navíc zde můžete ochutnat maltské speciality, jako je třeba maltský králík. Jedna z restaurací tohoto typu se nachází asi v polovině Republic street ve Vallettě.

Navštivte s námi Maltu, ostrov, na kterém se vstupní dveře domů nezamykají (je tam velice malá kriminalita).
Objednejte si prodloužený víkend u moře na Maltě.

zpět

GALERIE

 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 15.4 + 23.3

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy