Úvod » Články » Romantický víkendový pobyt pro zamilované - Tereziiny Lázničky

Články

Romantický víkendový pobyt pro zamilované - Tereziiny Lázničky

Při odbočení z hlavní silnice pojedete po upravené lesní cestě a přejedete dvakrát mostek přes říčku. Potom je uvidíte. Musí Vás nadchnout na první pohled, jakoby sem patřily odjakživa. Tereziiny Lázničky. Zaparkujete přímo na nádvoří, kde máte vše jako na dlani. Ubytujete se a …
V Tereziiných lázničkách zažijete tu pravou romantiku. Pokaždé je slovo romantika použito pro něco jiného, tady je spojeno s pobytem daleko od civilizace, přitom ale se všemi jejími vymoženostmi (wc, sprcha, TV). Z okna pokojů s romantickými názvy  (apartmán hraběte Buqouye, hraběnky terezie...) uvidíte říčku Stropnici a uslyšíte vodopád, který budete v noci poslouchat i přes zavřená okna. Zurčení říčky bude ještě umocněno šuměním lesa nebo spíše parku, který zve k zamilovaným procházkám. Kam se při nich můžete podívat?
Pokud půjdete proti proudu Stropnice k vodopádu a dál, dostanete se až na dodnes zachovalé vladycké sídlo Cuknštejn. Přímo nad Cuknštejnem je na říčce Stropnici přehrada a vodní nádrž Humenice.
Anebo se podíváte na Modrý letohrádek (dům), který byl při povodních roku 1936 téměř stržen. Ruina zde stojí dodnes stejně jako exotické dřeviny, kterými byl park osázen, např. u Modrého domu jsou přes 15 m vysoké cypřišky.
Fotografie z Tereziina údolí, vodopádu a sídla Cuknštejna si prohlédněte zde...
K romantice patří i služby, které Vám budou poskytovány v téměř rodinném prostředí. Co je malé, to je hezké, říká se. U Lázniček to platí dvojnásob. Osm pokojů o celkové kapacitě 25 lůžek Vám zajistí, že nebudete potkávat stále nové, anonymní osoby, jako ve velkých lázeňských městech. Masáže a zábaly Vás potěší na těle v dobu, kterou si Vy sami určíte. V sauně vystavěné již hraběnkou Terezií se řádně prohřejete a po večeři si zajisté dáte sklenku dobrého vína. Romantiku večera ještě umocní praskot dřeva v krbu umístěném v restauraci - jídelně.
Ani se Vám nebude chtít domů a při odjezdu si určitě řeknete: Sem se musíme určitě vrátit!

Hotel Lázničky Mové HradyHistorie Tereziiných Lázniček začala v roce 1756, když majitel údolí hrabě Jan Nepomuk Buquoy (čti Bukoj) pověřil zahradníka Ignaze Fnoiku, aby údolí přebudoval na přírodní park. Výsledkem měla být krajina nejen ozvláštněná nově vysazenými dřevinami, ale také zútulněná četnými drobnými stavbami. Fnoika se pustil do práce, během níž roli hlavní iniciátorky úprav postupně převzala hraběnka Terezie, manželka Jana Nepomuka Buquoye.
Ve volném lučním prostoru byly vybudovány malé soukromé lázně - Václavovy lázně, pojmenované podle Tereziina otce Václava (dnešní Tereziiny lázničky) a obytný pavilon Modrý dům, obklopený cypřiši. Nejpopulárnějším místem parku je ovšem známý uměle vybudovaný vodopád z r. 1817, napájený náhonem z říčky Stropnice, která protéká údolím. Voda dopadá z výšky bezmála 30 metrů, stěny kamenného koryta náhonu jsou dekorativně doplněny vytesanými verši z Goethových aj. děl.
Jan Nepomuk a Terezie Buquoyovi používali původně název Krásné údolí. Teprve později bylo jméno údolí spojeno s Terezií (zemřela v roce. 1818). Roku 1852 byl vybudován Švýcarský dům, jenž spolu s Hamrem a Lázničkami tvoří dnes trojici jediných velkých staveb uvnitř údolí.

V Tereziiných Lázničkách můžete objednat tyto pobyty:
Tereziiny Lázničky Romantický pobyt 3 noci
Tereziiny lázničky Beauty pobyt 3 noci


zpět

GALERIE


Tereziiny Lázničky
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 1.8 + 30.8

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy