Úvod » Články » Vyhlídkový let - reportáž z letu tzv. severní cestou. (myšleno od Prahy)

Články

Vyhlídkový let - reportáž z letu tzv. severní cestou. (myšleno od Prahy)

Na letiště jsme dorazili o čtvrt hodiny dříve než byl plánovaný odlet. Měli jsme alespoň čas si prohlédnout letadlo, kterým poletíme. Pár fotek během plnění paliva a už se nasedá. Pilot nám během čekání na povolení ke startu ukazuje a popisuje jednotlivé přístroje. Zároveň slyšíme, co si povídá s řídící věží.
Pojíždíme na startovní dráhu, otáčky motoru se zvyšují a vyrážíme vzhůru do oblak. Letadlo se lehce odlepuje od země a plynulou zatáčkou vyrážíme k prvnímu cíli, našemu domu. Proletíme několikrát kolem, uděláme pár záběrů a už se můžeme věnovat pouze a jenom krásám okolí.
Podél Labe proletíme kolem Spolany Neratovice a blížíme se k Mělníku. Takový malý hrbolek tyčící se nad soutokem Labe a Vltavy a na něm zámek s vinicí. Zamáváme křídly a otáčíme směrem na hrad Kokořín. Jelikož je schovaný v údolí, dlouhou dobu není vidět. Kolečko kolem a směřujeme k dalšímu hradu Bezděz.
Již z dálky je vidět Máchovo jezero, teď na podzim osiřelé. Bezděz vidíme hezky z blízka, protože letíme podél něj. Z výšky se ani nezdá, že dá docela zabrat se na něj vyškrabat.
Další směr je na Roudnici nad Labem. Přeletíme město Štětí, Račický kanál na kterém jezdí veslaři závody a již vidíme horu Říp. Kolem Roudnice jsme proletěli k letišti, kde pilot provedl mezipřistání (touch and go) - přistál a zase vzlétl. Přistávací dráha je přímo proti Řípu a tak ho máme jako na dlani.
Prolétáme kolem Kralup nad Vltavou a ropné rafinérie. Zatáčka před přistáním a blížíme se znovu k místu, kde náš let začal.
Přistání ani měkčí být nemohlo, pouze drkot kol nám dává na vědomí, že let skončil. Ještě dorolujeme k hangáru a hodina ve vzduchu končí. Pohledem na hodinky se ubezpečuji, že to opravdu byla hodina, zdálo se to být kratší. Inu když se člověk nenudí a je se na co koukat, čas ubíhá rychleji.
Určitě se také někdy vypravíme na tzv. jižní cestu, zámek v Průhonicích, hrad Karlštejn a golfové hřiště, přehrady na Vltavě a další zajímavosti, které z výšky vypadají úplně jinak a zajímavěji.

Objednejte si Vyhlídkový let z Prahy - Letňany

zpět

GALERIE


První co Vás zaujme při vstupu do letadla - množství budíků

Kabina

Před letem se připoutejte!

Čekáme na povolení ke startu.

Rafinerie Kaučuk Kralupy

Spolana Neratovice

Zámek Mělník

Soutok Labe a Vltavy pod Mělnickým zámkem

Hrad Kokořín

Hrad Bezděz

Máchovo jezero

Sepap Štětí

Roudnické letiště

Hora Říp

Přistáváme

Škoda že to nebylo delší.

Rolujeme k hangáru

Ještě fotka na památku
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 45.1 + 18.9

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy