Úvod » Články » Relaxace v hotelu Parkhotel - Hluboká nad Vltavou

Články

Relaxace v hotelu Parkhotel - Hluboká nad Vltavou

Relaxace nedaleko zámku Hluboká nad Vltavou – v hotelu Parkhotel

Jak už z názvu vyplývá, **** hotel Parkhotel je vystavěn uprostřed parku, na okraji města, přitom ale nedaleko centra. Turisticky atraktivní místa v blízkém okolí jsou tak dobře dostupná. Z většiny pokojů, konferenčních a restauračních prostor je nádherný pohled na Munický rybník, který je od hotelu co by kamenem dohodil.
Jelikož je hotel označen čtyřmi hvězdičkami, pokoje tomu odpovídají. Ubytovat se můžete v prostorných a útulných, nekuřáckých dvou, tří i čtyřlůžkových pokojích vybavených sprchou/WC, satelitní televizí, sejfem a minibarem. Kromě toho, že je hotel zcela bezbariérový, disponuje také třemi dvoulůžkovými pokoji vybavenými příslušenstvím pro tělesně postižené. Pro náročné a pro rodiny s dětmi jsou určeny prostorné klimatizované apartmány. Na pokojích se můžete zdarma kabelem připojit k internetu, v recepci a lobby baru také bezdrátově.
Strava je během pobytu podávána formou bufetu v hotelové restauraci Park (snídaně), oběd i večeře potom formou menu buď také v restauraci Park, nebo ve stylové Lovecké chatě sousedící s hotelem. Její ve dřevě vyvedený interiér je motivován myslivostí a tak Vás zajisté nepřekvapí, že si můžete vybrat kromě jiného hlavně z rybích i zvěřinových jihočeských specialit. Romantickou atmosféru Lovecké chaty navodí otevřený krb s vůní praskajícího dřeva a okouzlující výhled na Munický rybník. Přípravu pokrmů pak můžete sledovat otevřeným průhledem do kuchyně.
O relaxaci se v Parkhotelu postará relaxační centrum nebo beauty salon, které Vám nabídnou dokonalý odpočinek pro Vaše tělo i duši. K využití je tam whirlpool, sauna, pára a různé druhy masáží. Ve fitness centru zase můžete cvičit na různých druzích nářadí.
O Vaše auto se nemusíte obávat, protože ho při pobytu zaparkujete na kamerovým systémem hlídaném parkovišti s dostatečnou kapacitou.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Na skalnaté vyvýšenině řeky Vltavy byl v polovině 13. století vystavěn gotický hrad. Německý název Frohnburg znamenal panský, královský hrad. České jméno Hluboká bývá odvozováno buď od jeho polohy hluboko v lesích, nebo na skále nad hlubokým Vltavským údolím, možná také od hluboké studně uvnitř zámku. V roce 1885 byla přilehlá osada Podhradí povýšena na město a název Hluboká nad Vltavou byl přenesen i na ní.
Od roku 1260 byl hrad mnohokrát přestavován, dostavovány další místnosti a opevnění, až byl v druhé polovině 16 století přestavěn na renesanční zámek.
V roce 1661 koupil hlubocké panství Jan Adolf Schwarzenberg a zahájil tak invazi jejich rodu do jižních Čech, které poté ovládli hospodářsky i politicky. Za druhé světové války Schwarzenbergové odmítli spolupráci s nacisty a byli za to potrestání zabavením všech statků. Během revolučních dní  8.5.1945 byla nad jejich majetkem zavedena národní správa a v roce 1949 byl zestátněn. Od té doby je zámek Hluboká nad Vltavou ve státní správě. Otevřen je od 1. dubna do 31. října denně mimo pondělí.

A co dál...

Při návštěvě hotelu Parkhotel můžete samozřejmě kromě návštěvy zámku Hluboká zavítat do dalších atraktivních míst v okolí. Je zde golfový klub se dvěmi hřišti, a to s 9 a 18 jamkami, na koni si můžete zajezdit v jezdeckém klubu Dvůr Vondrov (i začátečníci). Pokud bude přát počasí, vykoupat se můžete na koupališti s 66 metrů dlouhým tobogánem, které se nachází v Podskalí, na levém břehu řeky Vltavy pod zámkem Hluboká. Koupaliště je součástí sportovního areálu Hluboká, kde naleznete i tenisové kurty (kryté i otevřené), zimní stadion s otevřenou ledovou plochou (v létě beachvolejbalová arena), volejbalové kurty a baseballový areál. V sousedství koupaliště je moderní bowling se čtyřmi drahami.
S dětmi můžete navštívit zoologickou zahradu nedalekého zámku Ohrada s množstvím cizokrajných i evropských zvířat spolu s velkým dětským hřištěm a volným výběhem koz a ovcí, které si děti mohou pohladit. Na zámku Ohrada si mohou zase dospělí prohlédnout muzeum s hodnotnou sbírkou historických loveckých zbraní, expozicí o životě lesa s četnými loveckými a mysliveckými exponáty a unikátními trofejemi jelenovité zvěře.
Romantický pobyt v hotelu Parkhotel Hluboká můžete objednat zde:
hotel Parkhotel Romantika na Hluboké 2 noci

zpět

GALERIE


Parkhotel - Hluboká nad Vltavou

Parkhotel - Hluboká nad Vltavou

Parkhotel - restaurace Lovecká chata

Parkhotel - restaurace Lovecká chata

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou

dvoulůžkový pokoj

dvoulůžkový pokoj

dvoulůžkový pokoj - koupelna

dvoulůž. pokoj pro tělesně postižené

dvoulůž. pokoj - koupelna pro těl. postižené

Apartmán

Apartmán

recepce hotelu

lobby bar

fitness

Sauna a pára

whirlpool

relaxace pro sauně

snídaně formou bufetu

snídaně formou bufetu

restaurace hotelu

restaurace Park - večeře

Lovecká chata - svatební hostina

Parkhotel - svatební hostina

svatební hostina

WI-FI připojení v lobby baru

Hluboká nad Vltavou - venkovní bazen

Zoologická zahrada - zámek Ohrada

Hluboká nad Vltavou - golf

Lovecký zámeček Ohrada
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 32.6 + 42.8

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy