Úvod » Články » Zámek Loučeň - romantický pobyt v zámeckém hotelu Maxmilián

Články

Zámek Loučeň - romantický pobyt v zámeckém hotelu Maxmilián

Zámek Loučeň je ideálním místem odpočinku pro cestovatele za poučením, zábavou, ale i romantikou.
Zámeckými komnatami Vás neprovede obyčejný průvodce, ale kostýmovaný komorník Jeho Jasnosti, případně samotná kněžna. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh ze života na zámku zhruba před sto lety.

V historii měl zámek mnoho majitelů. To, že se jejími držiteli stali po Valdštejnech postupně ještě dva další šlechtické rody, bylo způsobeno tím, že se u předchozích rodů nedostávalo mužských potomků. Každá změna erbu na loučeňském panství po roce 1623 (na zámku následně vládli Fürstenberkové a po nich Thurn - Taxisové) tak byla důsledkem sňatkové politiky, kdy ženská dědička z předchozího rodu uvedla svým sňatkem na Loučeň rod nový.

Komorní expozice, umístěná v přízemí zámku, je určená pro ty, kteří se chtějí na malé ploše dovědět co nejvíce faktů z minulosti zámku, obce, ve které zámek stojí, i celého někdejšího panství. Ve všech pádech jsou v ní skloňována jména Valdštejnů, Fürstenberků a především Thurn – Taxisů, kteří byli posledními šlechtickými majiteli Loučeně.

Velká zámecká expozice Vám nabídne prohlídku dobových místností na zámku. Prohlídka zámku začíná Zámecká jídelna - expozicev reprezentativní schodišťové hale, kde se nad velkým obrazem zámku Duino, vystavěném na mořském útesu nedaleko italského Terstu, seznámíte s původem rodu Thurn - Taxisů, dlouholetých majitelů zámku. Hned vzápětí se ocitnete u slavnostně prostřené tabule jídelny, která je největší místností na zámku. Tady spatříte nádherný porcelánový servis, který dostal poslední majitel zámku Alexander Thurn - Taxis jako svatební dar. Se jménem Alexandra Thurn - Taxise se budete setkávat během prohlídky ze všech jmen nejčastěji. Už proto, že současný stav zámeckých interiérů vychází z podoby, jakou měly za tohoto posledního majitele, jenž zemřel v roce 1939. Ve studovně knížete poznáte Alexandrovy velké vášně - především k cestování a chovu koní, jak to dokládají vystavené zvířecí suvenýry, nebo fotografie knížete skákajícího v už pokročilém věku přes proslulý pardubický Taxisův příkop. Ložnice knížete, její předpokoj, koupelna či pokoj komorníka nechávají nahlédnout do ještě intimnějšího soukromí knížete.

LabyrintáriumJestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, dokonce ani v Evropě, pak jste na zámku Loučeň na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem. Ať už se rozhodnete putovat labyrintem či bludištěm, zjistíte, že to není jen dětská zábava, jak by se možná mohlo zdát nezasvěceným. Garantujeme Vám, že propadnete kouzlu bludišť a labyrintů, ať už jste jakéhokoli věku.

V zámeckém parku Vás mezi mnoha vzácnými dřevinami upoutá přinejmenším svým exotickým jménem a na jaře pak mimořádně rozložitými květy liliovník tulipánokvětý, vysázený téměř centrálně ve stráni pod hlavním traktem zámku. Hned na několika místech parku (za všechna jmenujme alespoň to při přístupové cestě naproti nevelké budově infocentra) dosud dobře prospívají kmeny a větve kaštanovníků jedlých. K nejstarším dřevinám parku patří dub letní. Zámecký apartmán Thurn - TaxisMálokde najdete tak nádherně rozvětvenou katalpu, jakou se může pochlubit zámecký park v Loučni.

Ubytování:
V zámeckém hotelu Maxmilián můžete vybírat ze spousty pokojů. Na výběr je z dvoulůžkových pokojů, umístěných v moderní nebo v historické části hotelu maxmilián. Pokoje jsou standartně vybaveny (WC/sprcha, TV, Wifi). Parkování uvnitř areálu hotelu.
Pro náročné klienty byly v prvním patře zámku otevřeny tři samostatné apartmány, pojmenované podle šlechtických dynastií vlastnících v minulosti loučeňský zámek.
V zámecké zahradě je umístěn domeček knížete Alexandra s nádherným výhledem, ve kterém budete mít po celý pobyt naprosté soukromí.

Objednejte si u nás
Romantický pobyt pro dva na zámku Loučeň - 1 noc
Romantický víkendový pobyt pro dva na zámku Loučeň - 2 noci

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět

GALERIE


zámecký apartmán Furstenberk

zámecký apartmán Thurn - Taxis

koupelna apartmánu Thurn - Taxis

zámecký apartmán Valdštějn

zámecký hotel Maxmilián - dvoulůžkový pokoj

zámecký hotel Maxmilián - dvoulůžkový pokoj

zámecký hotel Maxmilián - dvoulůžkový pokoj

zámecký hotel Maxmilián - dvoulůžkový pokoj

fontána v zámecké zahradě

zámek Loučeň

expozice zámku Loučeň - hudební salonek

expozice zámku Loučeň - předsálí ložnice kněžny

expozice zámku Loučeň - jídelna

zámek Loučeň - Labyrintárium v zámeckém parku

Zámek Loučeň mapa zahrady

luxusně vybavený Domeček knížete Alexandra

luxusně vybavený Domeček knížete Alexandra

koupelna v domečku knížete Alexandra

luxusně vybavený Domeček knížete Alexandra
 

KOMENTÁŘE

Doposud nebyl k tomuto článku vložen žádný komentář!

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Autor

Nepoužívejte HTML značky, jen text.

Zaokrouhlete výsledek 12.8 + 3.0

Jak objednat?

Jak správně objednávat služby a dárkové poukazy.

Dárkové poukazy

Prohlédněte si naše dárkové poukazy.

Ceník poukazů

Výběr aktivity podle ceny.

Katalog aktivit

Stáhněte si katalog aktivit ve formátu PDF.

Reference

Partnerské firmy