Historie a současnost

Firmu Cornis, s.r.o. jsem založil v březnu 2005. Původně jsem chtěl, aby se jmenovala Coris, s.r.o. podle latinského názvu krásně barevné rybky, která se mi líbila, když jsem se potápěl v moři, ale tento název již byl obsazený.Ok DivingPotápěčský obchod OK Diving

V potápění jsem začal podnikat. Pronajal jsem obchod v Praze v Letňanech, nakoupil jsem potápěčské zboží, zařídil plnírnu vzduchu do potápěčských lahví, zajišťoval a vyučoval kurzy nových potápěčů.
Jenže, bohužel do toho boomu, kdy ten, kdo se nepotápěl, nebyl správný podnikatel, jsem naskočil pozdě a obchod jsem musel po třech letech zavřít.

 
 

CornisTour cestovní agenturaDárkové poukazy a cestovní agentura CornisTour

Ještě než jsem potápěčský obchod zavřel, začal jsem nabízet dárkové poukazy na různé relaxační a adrenalinové pobyty (další velký boom). Po nástupu Slevomatu ale zájem o tyto dárkové poukazy opadl a tak jsem založil cestovní agenturu CornisTour, která se zaměřuje na letecké eurovíkendy. V prodeji eurovíkendů jsme jedni z největších v republice. 
Více najdete zde >>> www.leteckeeurovikendy.cz

solny chram logo s napisem_small

 

Solná jeskyně Letňany

Místo potápěčského obchodu jsem nechal postavit solnou jeskyni. Při hledání solné jeskyně, která by odpovídala mým požadavkům, jsem jich objel několik desítek, ale v žádné jsem nic necítil. Myslel jsem, že tam bude cítit sůl nebo prostě NĚCO, co je cítit u moře. Až při pobytu v Poděbradech jsem jednu objevil. Při vstupu do ní jsem cítil hutný, slaný a hlavně čerstvý vzduch. " Tu chci! ". Firma, která ji postavila v Poděbradech ji postavila i v Letňanech.
Je postavená úplně jinak, než všechny ostatní jeskyně v republice a jen díky speciální technologii prostupu vzduchu skrz porézní stěny ze solných briket, získala Certifikát Státního zdravotního ústavu o čistotě vzduchu a velkém nasycení vzduchu zápornými ionty. Více o solné jeskyni Letňany si přečtěte zde >>> 
Dobře, solná jeskyně je plně obsazená od října do dubna, ale co v létě?

cornisun logo ctverec_small

Solární plachta Cornisun

Protože mám na zahradě bazén, začal jsem se zajímat o možnost levného ohřevu vody a hlavně o zamezení odpařování a tím ochlazování vody v bazénu.
Nejdříve jsem dovezl několik stovek tzv. solárních kruhů o průměru 150 cm. Vypadali jako velká nafukovací pizza. Dali se na hladinu bazénu, bránili v odpařování vody a jejímu ochlazování a jelikož byli průhledné, slunce svítilo až na dno a ohřívalo vodu. Jenže. I když to byl výrobek z USA, kvalita byla velmi nízká a cena velmi vysoká. Hledal jsem tedy náhradu v lokálních zdrojích a našel jsem.
Nyní vyrábíme čirou, průhlednou, solární, bublinkovou plachtu Cornisun, která je vyztužená nylonem, má podstatně lepší vlastnosti a hlavně dlouhou trvanlivost. Více o solární plachtě Cornisun čtěte zde>>>

 VYNÁLEZY A UŽITNÉ VZORY.

CornisAir - ionizační vložky

Na základě zkušeností s provozem a technologií solné jeskyně Letňany jsem vyvinul a vyrobil systém CornisAir, pro zlepšení vzduchu v kancelářských budovách s nucenou ventilací (open space) a v nízkoenergetických domech.
Ionizační vložky CornisAir zvyšují, na přírodní bázi, počet záporných iontů molekul vzduchu v kancelářích a obohacují vzduch o mikročástice soli. Snižují se tak nepříjemné příznaky tzv. open space syndromu (pálení očí, sucho v ústech atd.).
Systém byl chráněn užitným vzorem, nyní už je ale volně k dispozici a užití.

 CorniSun - solární ohřev zastřešených bazénů

Užitný vzor:
Zařízení pro přihřívání vody v zastřešených vodních nádržích
Vydán dne 14. 9. 2009 Číslo patentu: cz 2009-21416

Předmětem tohoto technického řešení je zařízení pro přihřívání vody v zastřešených vodních nádržích, například bazénech, které jsou vystaveny slunečním svitu, při kterém se vzduch v prostoru pod jejich zastřešením zahřívá. Zařízení obsahuje potrubní systém s čerpadlem. Podstata technického řešení spočívá v tom, že výtlak čerpadla, jehož sací potrubí je propojeno s vodní nádrží, je napojen potrubím v prostoru pod zastřešením nádrže na děrovaný výstup, uspořádaný prostorově nad hladinou přihřívané vody, přičemž v oblasti výstupu čerpadla je prostorový termostat pro snímání teploty vzduchu pod zastřešením, který je připojen do přívodu elektrického napájení motoru čerpadla. 
Přihřívání vody je založeno na principu rozstřikování bazénové vody v horkém vzduchu pod zastřešením bazénu, jehož teplota podle intenzity slunečního záření vystupuje až na 80°C. To vše při minimálních pořizovacích nákladech zařízení a nízkých provozních nákladech v poměru k účinnosti zařízení. Voda z bazénu je vedena potrubím pod strop zastřešení, kde je rozstřikována a pádem zpět do bazénu skrz vrstvu horkého vzduchu se ohřívá. Při současném běhu čerpadla a slunečním svitu se teplota pod zastřešením snižuje na přijatelných 40°C. Pobyt osob pod zastřešením je tak umožněn i bez předchozího větrání. 
Montáž zařízení je jednoduchá, nijak nezasahuje do konstrukce zastřešení ani bazénu a nijak neomezuje pohyb osob kolem bazénu, ani zasouvání pohyblivého zastřešení.
Nyní už je volně k dispozici a užití.
Podrobný popis najdete v článku zde: >>>>